„Jei branginsiu savo darbą, gerbsiu tuos, kuriems patarnauju, ir tuos, kurių net nepažįstu, su šypsena, patenkintas, su džiaugsmu, kylančiu iš širdies gelmių, savo darbo vaisius kaupsiu kitų naudai. Tuomet tai, ką darysiu, taps tikrai mano darbu, o gyvenimas mano bus dovana, kurią Viešpačiui įteiksiu per sutiktus žmones“. (Iš maldos „Mano darbas tebus dovana“)

Šįkart taip – su prasminga malda širdyje – norisi pasakoti apie mūsų mokykloje įvykusią šventę. Didžioji dalis „Kranto“ bendruomenės – mokytojai, administracija, tėvai ir mokiniai – buvome dėkingi vieni kitiems. Kad susišaukėme. Išgirdome kvietimą „kitaip“ pabūti kartu. Pernai – talkoje. Šiemet – šeimų sporto šventėje „Pagauk Vaivos juostą“, kuri buvo tarptautinio Comenius projekto „Sveiki vaikai = Sveika Europa: žingsniai sveikos gyvensenos link“ baigiamasis akcentas. Senos tiesos nerūdija: sportas – sveikata, sveikam kūne – sveika siela, sportas – puikus laisvalaikio praleidimo būdas. Tačiau svarbiausia, kad susibūrę sportuoti šeimomis, parungtyniauti klasių komandinėse varžybose ar pasirengę siekti asmeninių pergalių – mokėmės dirbti ir žaisti komandoje, su draugais, mama ar tėčiu. Parodėme save, pamatėme kitus, pasidžiaugėme ir įvertinome stipriausius. Svarbiausia, kad visi drauge formuojame supratimą apie tai, kad norint kažką pasiekti ir laimėti, reikia pasistengti.

Šio renginio idėjas net du metus puoselėjo ir visą projektą koordinavo anglų kalbos mokytoja metodininkė Vilma Žvinklienė, subūrusi projekto veiklose dalyvauti net 21 mokyklos mokytoją (iš jų 4 – administracija), įkūrusi Comenius mokinių klubą, kuris veikė šiais mokslo metais. Visiems šventės dalyviams ji džiaugėsi, kad svarbiausias vykdyto projekto tikslas buvo pasiektas: „Mokiniai buvo skatinami gyventi sveikai ir dorai“.

Šeštadienio rytą (gegužės 17) krantiečius pasitiko saulė, muzika, kurią grojo mūsų mokiniai, šypsenomis pasipuošę mokytojai, klasių auklėtojos, projekto darbo grupės nariai, sportiškai nusiteikę MŪSŲ Tėčiai, (ne)pyragais kvepiančios MŪSŲ Mamos, kaip visad nenustygstantys MŪSŲ mažieji pradinukai ir didieji mokiniai. Iškilmingą šventės atidarymą pradėjo šventiškai nusiteikę Gargždų vaikų muzikos mokyklos pučiamųjų orkestras (vad. B. Vaičius) ir merginų šokių grupė (vad. G. Malūnavičienė). Skambant orkestrui buvo įneštos vėliavos, uždegta simbolinė sporto šventės ugnis. Nuskambėjus mokyklos himnui, po oficialaus direktoriaus pavaduotojos V. Petrošienės sveikinimo, viename iš mokyklos kiemelių prasidėjo linksmoji dalis – teatralizuotas sveikinimas ir muzikinė mankšta, kuriai vadovavo „pripažintų“ penkių trenerių komanda. Sportuoti ir siekti pergalių visus palydėjo ir mokytojų ansamblis „Krantinė“ (vadovas muzikos mokytojas Ringaudas Stoškus).

Vaivos juostos gaudymas prasidėjo 10.00 val. ir truko iki 13.00 val. Tos trys valandos buvo kupinos azarto, juoko, šypsenų, draugiškų rankų paspaudimo. Klasių komandos (7 vaikai, auklėtoja ir 4 tėvai) rungėsi kvadrato varžybose (pirmąsias vietas iškovojo 2a, 6d, 7c klasės), asmeninių pergalių buvo galima pasiekti teniso (nugalėjo 8a klasės mokinė A. Mikalauskytė), smiginio (pergalė lydėjo šaunią močiutę R. Vendelienę), kimštinio kamuolio metimo (stipriausia ranka – tėčio A. Kalvio) rungtyse. Tačiau smagiausia buvo dalyvauti linksmosiose šeimų estafetėse (tėtis, mama, du vaikai). Čia „susikovė“ net 22 šeimos. Beje, taisyklės leido „skolintis“ vaikus, tėtį arba mamą. Garbingą trečiąją vietą užėmė Lenkšų šeimyna, antrieji – Stoniai, na, o absoliučiai nenugalimi pasirodė Mikalauskiai, iškovoję pergalę visose estafetėse.

Šventės uždarymas irgi dvelkė šiluma ir gera nuotaika. Apdovanojimo ceremoniją puošė dvi mokinių muzikos grupės: „Netyčiukai“ ir „Nevalyk lentos“. Dainavo ir merginų vokalinis ansamblis, maršus nugalėtojoms dovanojo saksofonais grojusios Vita ir Justė. Pakilo aitvarai, balionai... O raumenų tempimo – relaksacinė mankšta (kaip žinia, vadovaujama profesionalių trenerių) galutinai išsklaidė paskutinius rūpesčius. Projekto koordinatorė V. Žvinklienė priminė, ką byloja senovės kinų išmintis: „Kova ištveriama jėgos dėka, pergalė pasiekiama dvasios pagalba“. Kad visus lydėjo gera nuotaika ir energija, — tai faktas.

Kad renginys „Pagauk Vaivos juostą“ pavyko, pirmiausia esame dėkingi mūsų mokinių tėvams. Jie finansavo šventę, mamos kepė ir už originalią „kainą“ kiemelyje vaišino pyragais – nepyragais, šeimos aktyviai dalyvavo visose sporto rungtyse. Už atvežtą sceną esame dėkingi V. ir S. Žiliams, už medieną ir nepailstantį geros nuotaikos spinduliavimą – V. Grekštienei, už fakelų stovų gamybą – K. Jakovlevui, už žaliąsias dovanėles – V. Bočkuvienei. Nuoširdžiai dėkojame už spaudinius reklamos gamybos įmonei „Dėmesio srautas“ bei mūsų informaciniam rėmėjui – Klaipėdos rajono laikraščiui „Banga“.

Sporto šventė „Pagauk Vaivos juostą“ šį pavasarį organizuojama ne tik pas mus, bet ir visose kitose projekto dalyvių šalių mokyklose iš Graikijos, Austrijos, Suomijos, Italijos, Prancūzijos, Turkijos, Lenkijos bei Bulgarijos. Visose šalyse šventės metu pristatoma visų šalių nacionalinių patiekalų degustacija. Mūsų mokyklos vidiniame kiemelyje irgi buvo paruoštas „Comenius“ stalas, ant kurio originaliai atrodė Comenius projekto tautų gardumynai, paruošti Comenius projekto darbo grupės mokytojų.

Darbai savo grožiu turi veikti kitus, būti pilni meilės, skleisti jėgą. Tokia ir buvo mūsų mokykloje šeimų sporto šventė „Pagauk Vaivos juostą“.

„Kranto“ lietuvių kalbos mokytoja metodininkė,
projekto komandos narė Rasa Rusteikienė

Pastaba. Projekto veikla finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Straipsnyje pateikta informacija atspindi dotacijos gavėjo, bet ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos komisijos ar jos institucijų požiūrį. Europos komisija neatsako už medžiagos turinį bei už galimą informacijos panaudojimą.   

Rasos Jeriomenkienės fotografijų ir vaizdo albumas albumas >>

Juliaus Adomkaus fotografijų ir vaizdo reportažas >>