Nuo 2014 m. spalio mėn. Klaipėdos rajono švietimo  centras steigia Trečiojo amžiaus universitetą (toliau TAU).
Kviečiame visus, kurie yra aktyvūs, nori  veiklos, nėra nusivylę gyvenimu ir atvirkščiai, kviečiami ir tuos, kurie jaučiasi vieniši, visų pamiršti, kurie dėl įvairių priežasčių neturėjo galimybės siekti mokslų arba gilinti žinias tose srityse, kuriose norėjo. Kviečiame ir tuos, kurie visą gyvenimą kaupė tam tikrų sričių žinias, o dabar norėtų savo patirtimi ir žinojimu pasidalinti su kitais. TAU - pažangi mokymosi ir bendravimo priemonė vyresnio amžiaus žmonėms, kuria jau sėkmingai naudojasi daugelio  šalies miestų ir rajonų gyventojų.

Mokslo vėlesniame amžiuje verta siekti dėl daugelio priežasčių. „Naujų dalykų sužinojimas vyresnio amžiaus žmogaus gyvenimą ištraukia iš rutinos ir nuobodulio bei gali padaryti jį tokiu pat įdomiu, kaip jaunystėje, gelbsti nuo depresijos“, – teigia psichologai. „ Smegenų darbo mobilizacija net ir itin garbiame amžiuje padeda išlaikyti intelektines savybes – tokiu būdu sumažėja tikimybė susirgti tokiomis ligomis, kaip Alzhaimeris ar sklerozė.“

TAU - paskatinimas vyresnio amžiaus žmonėms bendrauti, keliauti, galimybė įgyti žinių, pasijusti reikalingais, naudingais, įdomiais ne tik sau, bet ir kitiems, nes TAU sudaro sąlygas ir saviraiškai, ir patirties sklaidai. Į TAU priimami visi norintieji, kuriems  jau sukako 50 ar daugiau metų (amžius neribojamas).  Nėra nei išsilavinimo, nei  socialinės padėties cenzo.
Numatomi šie studijų fakultetai – dvasinio tobulėjimo ir psichologijos, fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos, kultūros ir menų, kraštotyros ir turizmo, užsienio kalbų ir informacinių technologijų, tačiau jie gali kisti pagal būsimų studentų poreikius. Užsiėmimai tęsis ne ilgiau kaip 3 akad. valandas, bus nemokami ir vyks kartą ar du kartus per mėnesį dvejus metus. Jokių įskaitų ir egzaminų! Baigusieji gaus tam tikro fakulteto baigimo diplomus. Stengsimės, kad TAU veiktų ne tik Gargžduose, bet ir rajono seniūnijose.

Norintys dalyvauti universiteto veikloje, turi užpildyti prašymą – anketą. Joje būtina nurodyti fakultetą, kurio mokymuose pageidaujate dalyvauti ir kitus nurodytus duomenis.

ATSISIŲSTI ANKETĄ >>>

Neturintys galimybių pasinaudoti kompiuteriu, duomenis užpildyti prašymui-anketai  galite pateikti telefonais  8 46 453 067, 8 686 87298 arba užpildyti Klaipėdos r. švietimo centre (Kvietinių g. 30, Gargždai).

Rašykite, išsamesnės informacijos teiraukitės el. paštu: arba

Laukiame Jūsų prašymų – anketų iki rugsėjo 22 dienos!  TAU atidarymas planuojamas spalio 22 d. Apie renginio vietą ir laiką informuosime asmeniškai.

Ramutė Sirutienė
Klaipėdos rajono švietimo centro direktorė švietimo centro direktorė