Trečiadienį duris atvėrė Klaipėdos rajono švietimo centro įsteigtas Trečiojo amžiaus universitetas (TAU). Siekti mokslo pageidauja stulbinamas rajono gyventojų skaičius – daugiau nei 200.

Populiariausias – dvasinio tobulėjimo ir psichologijos fakultetas

Klaipėdos rajono švietimo centro direktorė Ramutė Sirutienė nurodė, kad studijuoti panoro 205 vyresnio amžiaus žmonės. Nemažai jų užsiregistravo į du ar net tris fakultetus.

Gargždų TAU veiks dvasinio tobulėjimo ir psichologijos, fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos, kultūros ir menų, kraštotyros ir turizmo, užsienio kalbų ir informacinių technologijų fakultetai.

Daugiausia studentų rinkosi dvasinio tobulėjimo ir psichologijos fakultetą – užsiregistravo 104 asmenys, fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos fakultete mokysis 83 žmonės, kultūros ir menų – 34. Kraštotyros ir turizmo mokslus krims 52 žmonės. 36 pensinio amžiaus Klaipėdos rajono gyventojai mokysis užsienio kalbų, 24 – informacinių technologijų.

Studentai netrukus rinkis ir į pirmąsias paskaitas. Jau spalio 28-30 d. prasidės užsienio kalbų mokymai.

Reikia daugiau dėmesio

Didelio populiarumo sulaukusios studijos TAU yra nemenkas iššūkis Švietimo centrui.

„Tai nėra tiesioginis mūsų darbas. Bus sunku. Gerai, kad studentus priglaus mokyklos, nes yra patalpų trūkumas. Kai yra toks susidomėjimas šiomis studijomis bei poreikis, galbūt ir dėmesys šiems žmonėms bus skirtas valstybiniu lygiu. Tikimės, kad po Naujų metų padėtis pasikeis ir šie žmonėms, kurie nori išeiti iš namų, bus pastebėti“, – kalbėjo Klaipėdos rajono švietimo centro direktorė.

Mokysis dvejus metus

Nemokamai studijuoti TAU priimami asmenys, kuriems jau sukako 50 ar daugiau metų (amžius neribojamas). Nėra nei išsilavinimo, nei socialinės padėties cenzo.

Užsiėmimai tęsis ne ilgiau kaip 3 akademines valandas, bus nemokami ir vyks kartą ar du kartus per mėnesį. Tačiau, kaip teigė R. Sirutienė, universitetui teks gerokai didesnis krūvis, nes norinčių mokytis yra labai daug, tad teks paskirstyti jų srautus. Mokslai TAU truks dvejus metus.

Rita Rapalienė
http://manogargzdai.lt

 

Gargždų TAU atidarymo akimirkos – Gerdos Muldarytės nuotraukų galerijoje: