Sausio 22d. Gargždų  ,,Kranto” pagrindinės  mokyklos aktų salėje įvyko Albino Klizo knygos ,,Išlindęs iš kanapių'' pristatymas, kuriame dalyvavo Klaipėdos rajono Trečiojo amžiaus universiteto Kultūros ir menų  fakulteto klausytojai. Renginį organizavo Klaipėdos rajono švietimo centro darbuotojai.

Į gausiai universiteto studentų užpildytą salę atvyko ir Klaipėdos rajono meras Vaclovas Dačkauskas. Meras pasveikino rajono senjorus ir pasidžiaugė, kad jie turi galimybę turiningai veiklai. Popietę vedė Gargždų J.Lankučio viešosios bibliotekos direktorius Juozas Gutauskas ir  direktoriaus  pavaduotoja Diana Ciparienė.

Pristatydami Albino Klizo knygą ,,'Išlindęs iš kanapių”, vedantieji trumpai apibūdimo autorių, kaip rajono gyventojams gerai žinomą aktyvų visuomeninką, išleidusį 5 knygas rašytoją. Jie pažymėjo, kad prisatomąją autoriaus knygą sudaro apybraižos it straipsniai. Straipsniuose kritikuojamos visuomenės gyvenimo blogybės, ypač valdinikų aplaidumas, atsainumas, atitolimas nuo eilinio žmogaus problemų. Autoriui skaudų dėl netvarkomų gatvių, dėl švietimo proceso klaidų, jį piktina beprasmiai partijų ginčai savivaldybės posėdžių metu, jam liūdna dėl neviltį keliančių visuomenėje negatyvių reiškinių: girtavimo, nenoro dirbti ir kt. Tuo galėjai įsitikinti iš pristatymo metu perskaitytų knygos straipsnių bei apybraižų.

Ši knyga ypač aktuali dabar, artėjant rinkimams į savivaldybių tarybas, kad žinotume, ko turime reikalauti iš tų, kuriuos  išsirinksime. Nors Albinas Klizas ne jaunystės amžiaus, jis ir toliau nesiruošia ilsėtis - toliau žada kovoti savo aštriausiu ginklu - plunksna - prieš mūsų gyvenimo blogybes. Beje A. Klizas užsiminė, kad 6-oji jo knyga jau kelyje pas skaitytojus.

Švietimo centro direktorė Ramutė Sirutienė padėkojo ne tik knygos autoriui ir renginio vedėjams už jaukią popietę, bet ir Klaipėdos rajono savivaldybei už dėmesį rajono senjorams ir suteiktą finansavimą, kad rajono Trečiojo amžiaus universiteto klausytojai turėtų galimybę susitikti ir pabendrauti su mokslininkais, šalies universitetų profesoriais, dalyvauti edukacinėse išvykose, dirbti grupėse su psichologu ir stiprinti savo sveikatą bei gerinti emocinę būseną. Direktorė patvirtino, kad rajono senjorai 2015 metais, kurie skelbiami pagyvenusių žmonių metais, tikrai nenuobodžiaus.

Už šią gerai organizuotą kultūrinę priemonę verta padėkoti  Trečiojo amžiaus  universiteto veiklų organizatoriams. Malonu pažymėti, kad šis universitetas tampa dar vienu kultūros židiniu mūsų rajone.

Diana Jusčienė