Gruodžio 9 d. Klaipėdos rajono metodinės tarybos nariai, Klaipėdos rajono švietimo ir sporto skyriaus atstovai bei Klaipėdos rajono švietimo centro darbuotojai susibūrė į išskirtinę edukacinę kelionę. Šis renginys tapo ne tik puikia proga tobulėti profesinėje srityje, bet ir sustiprinti tarpusavio ryšius. Edukacinės išvykos dalyviai lankėsi naujojoje Klaipėdos Tauralaukio progimnazijoje bei Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre. Šios savo paskirtimi skirtingos įstaigos (viena kultūros, kita švietimo) yra panašios vienu dalyku: įstaigas sieja naujumas – mokykla ir teatras pasižymi netradiciniais architektūriniais sprendimais, viduje įrengtos modernios edukacinės ir kūrybinės erdvės, kurios įkvepia ir motyvuoja ugdymo ar kūrybinio proceso dalyvius.
Tauralaukio progimnazijos direktorė Rima Narkienė pasitiko dalyvius su šiluma ir kvietė pažinti mokyklą, kurioje dera šiuolaikiniai sprendimai ir jaukumas. Išvykos dalyviai džiaugėsi pastato išskirtiniu architektūriniu sprendimu, mokyklos erdviomis klasėmis, specialistų kabinetais bei poilsio zonomis. „Šios erdvės nėra perkrautos ir leidžia susitelkti. Jautėsi apgalvotas sprendimų paprastumas,“ – dalijosi viena iš pedagogių.
Dalyviai pastebėjo, kad mokyklos architektūra bei baldų kokybė atspindi modernios švietimo įstaigos viziją. „Didžiulės erdvės skatina kūrybiškumą, o mokyklos aplinka nenusileidžia geriausioms užsienio mokykloms,“ – pažymėjo vienas iš dalyvių.
Antroji kelionės dalis buvo ne mažiau įdomi. Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre dalyviai, lydimi profesionalios edukacijos koordinatorės Audronės Misikonienės, žengė ne tik scenos, bet ir užkulisių keliais. Jie sužinojo, kiek kruopštumo ir sutelktumo reikia, kad spektaklis vyktų sklandžiai, ir kokia svarbi kiekvieno darbuotojo užduotis.
„Buvo įdomu pamatyti teatro gyvenimą iš vidaus. Tiek pastangų, kūrybiškumo ir meistriškumo slypi už kiekvieno pasirodymo!“ – įspūdžiais dalijosi dalyviai. Teatro aplinka, subtilios spalvos ir prabanga taip pat sužavėjo daugelį. „Tai vieta, kuri įkvepia,“ – pridūrė pedagogai. A. Misikonienė pabrėžė, kad muzikinio teatro kūrėjų siekis – suteikti kuo kokybiškesnę ir profesionalesnę paslaugą žiūrovams patraukliose, funkcionaliai ir estetiškai pritaikytose erdvėse.
Ne vienas mokytojas pagalvojo, kaip tikslinga būtų tokią edukacinę išvyką suorganizuoti savo mokiniams, kurie ne tik susipažintų su muzikinio teatro užkulisiais ir kūrybinio darbo specifika, bet ir būtų pratinami tapti aktyviais profesionaliojo muzikos meno vartotojais.
Dalyviai vieningai sutarė, kad ši kelionė buvo ne tik įkvepianti, bet ir padėjo naujai pažvelgti į jų pačių darbą. „Geriausias būdas išlaikyti draugystę – dalytis mintimis apie savo darbus. Žmones labiausiai suartina veikla.“ – sakė vienas iš dalyvių, cituodamas Johano Volfgango Gėtės žodžius.
Dėkingumo žodžiai skambėjo Klaipėdos rajono švietimo centro komandai už šio renginio organizavimą. „Tai buvo ne tik proga permąstyti savo veiklą, bet ir pasisemti įkvėpimo dirbti su dar didesne meile,“ – pabrėžė pedagogai.
Tikimasi, kad tokie netradiciniai renginiai ne tik suteikia mokytojams naujų žinių, praplečia jų pažinimo lauką, ugdo bendruomeniškumą, bet ir motyvuoja veiklai.
Daugiau nuotraukų rasite čia: https://www.facebook.com/krsc.lt/posts/pfbid02YovZYsDN48DqcX889M9FQnnhQEprnLWvCR9nmz597DnRmxTtqpr1H5gATUCfZSX9l