Antradienio popietę Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Klaipėdos rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė ir Gargždų miesto senjorai rinkosi į Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio biblioteką. Organizuoto susitikimo metu policijos pareigūnė kalbėjo prevencine tema „Kaip nepakliūti į telefoninių sukčių pinkles“, skirtą vyresniojo amžiaus žmonių turto saugumui užtikrinti.

Į susitikimą atvyko patys aktyviausi Gargždų miesto senjorai, kurie nestokoja jėgų dalyvauti miesto kultūrinėje veikloje, noriai renkasi į trečiojo amžiaus universiteto paskaitas ir, kaip patys teigia, veiklos turi sočiai, kad vos visur suspėja.

Pareigūnė, įvertinusi pagyvenusių žmonių aktyvumą, labai įtaigiai papasakojo apie vis dar pasitaikančius telefoninius sukčiavimo būdus, patarė, kaip apsisaugoti nuo sukčių, kurie dažniausiai taikosi į senolius, iš jų išviliodami paskutines santaupas. Keletą susitikimo dalyvių prisipažino, kad su telefoniniais sukčiais jau teko susidurti, tačiau jų apgaulei nepasidavė ir juos pačius sudrausmino.

Vėliau policijos pareigūnė susirinkusiems 65 senjorams parodė filmą, kaip veikia sukčiai ir kokie yra populiariausi sukčiavimo būdai. Po filmo peržiūros vyko aptarimas ir diskusija. Popietės dalyviai ir Klaipėdos rajono Švietimo centro metodininkė Liudmila Bakanovaitė padėkojo policijos pareigūnei už informatyvią pateiktą informaciją, kūrybišką ir jaukią susitikimo aplinką.

Policija perspėja gyventojus, kad sulaukę nepažįstamų asmenų skambučių neskubėtų pildyti jų prašymų. Būtina žinoti, kad policijos ar kitų tarnybų pareigūnai, paskambinę telefonu, niekada neprašo perduoti grynųjų pinigų, pasakyti elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenų ar atlikti kitų bankinių operacijų. Taip pat nepatartina atskleisti nepažįstamiems asmenims savo vardo ir pavardės, asmens kodo, konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų. Kilus įtarimui, kad susidūrėte su sukčiumi, reikia nedelsiant skambinti bendruoju pagalbos telefono numeriu 112.

http://klaipeda.policija.lt/lt/klaipedos-rajono-policijos-komisariatas/naujienos-ivykiai/senjorams-primine-apie-k7cv.html