Nuo 2015 m. spalio mėn. 6 rajono ugdymo įstaigose (Gargždų „Minijos“ progimnazijoje, Priekulės I. Simonaitytės ir Veiviržėnų J. Šaulio gimnazijose, Gargždų „Kranto“, Dovilų ir Lapių  pagrindinėse mokyklose) vaikams, kurie turi elgesio ir emocijų sutrikimų, pradėtas taikyti V.E.I.K mokymo modelis.

VšĮ Šeimos santykių instituto specialistai sukūrė netradicinio mokymo modelį VEIK (Vaikų Emocinės Išraiškos Kontrolė), kuris yra paremtas ilgamete jų patirtimi, įvairiais psichologijos teoriniais modeliais, iš Norvegijos specialistų perimtu ART (Aggression Replacement Trainings) metodu.

Kovo 15 d. į seminarą - konsultaciją  „Grupės vedėjų įgūdžių tobulinimas pagal V.E.I.K  programą“ kurią vedė šeimos santykių instituto psichologės, V.E.I.K mokymo modelio trenerės  Ž. Baronienė ir V. Jonušė,  rinkosi mokyklų V.E.I.K komandų nariai. Po pusmečio veiklos kilo nemažai klausimų. Mokymų dalyviai aptarė savo sėkmes ir nesėkmes, kartu džiaugėsi savo „mažomis pergalėmis“, analizavo sunkumų priežastis, mokėsi tinkamos reakcijos į vaikų elgesį subtilybių.

Mokymų dalyviai akcentavo, kad jiems svarbu buvo atpažinti savo jausmus ir juos susieti su vaikų netinkamu elgesiu, sužinoti kolegų patirtį, pasitarti, ką veikloje su vaikų grupe galima  pakeisti ir patobulinti.

Mokymus finansuoja Klaipėdos rajono savivaldybė įgyvendindama 2016-2018 m. plano Sveikatos apsaugos programos 1.2.2. priemonę „Jaunimo atsakomybės už savo sveikatą skatinimas, mažinant rizikos veiksnių paplitimą tarp jaunimo“ pagal švietimo centro parengtą projektą „Socialinio ir emocinio ugdymo programų įgyvendinimas mokyklose“.

VAIZDO ALBUMAS

MEDŽIAGA V.E.I.K. KOMANDOMS