Kviečiame dalyvauti tiesioginėje Mokytojo TV transliacijoje apie Europos egzaminą

Skelbiamas mokyklų ir mokinių kūrybinis konkursas „Atverk duris kultūrų pažinimui“

 1. 1)Kviečiame dalyvauti tiesioginėje Mokytojo TV transliacijoje apie Europos egzaminą

2016 m. balandžio 6 d. (trečiadienį) 14.00–15.00 val. „Mokytojo TV“ kviečia dalyvauti tiesioginėje vaizdo transliacijoje „Europos egzaminas 2016“. Transliacijoje kviečiami dalyvauti istorijos, pilietinio ugdymo, geografijos, ekonomikos ir kitų dalykų mokytojai, planuojantys organizuoti „Europos egzaminą“ 2016 m. gegužės 9 d. Transliacijos tikslas – pristatyti „Europos egzamino“ 2016 m. tvarką, egzamino temas, klausimų pavyzdžius, konkursą „ Laimėk Europos pamoką su žinomu žmogumi“ ir kitas naujoves. Per transliaciją bus galima tiesiogiai užduoti klausimus ir sudalyvauti viktorinoje, kurioje bus galima laimėti prizų. Klausimus taip pat galima iš anksto siųsti Giedrei Tumosaitei el.p. , tel. (8 5) 2799599.

Daugiau informacijos https://duomenys.ugdome.lt/renginys/?mktv-2016-04--3160

 1. 2)Skelbiamas mokyklų ir mokinių kūrybinis konkursas „Atverk duris kultūrų pažinimui“

Įgyvendindamas projektą „Atverk duris pažinimui”, Anna Lindh Fondo Lietuvos tinklas kviečia 1–12 klasių mokinius dalyvauti kūrybiniame konkurse „Atverk duris kultūrų pažinimui“. Konkurso temos – kultūrų įvairovė ir dialogas; kultūrų įvairovės prasmė ir įtaka pasaulio pažinimui ir visuomenės vystymuisi. Konkurse kviečiame dalyvauti bendrojo ugdymo mokyklų mokinius, besimokančius 1–12 klasėse. Konkursui pateikti darbai bus vertinami trijose grupėse: 1–4, 5–8, 9–12 klasių.

Rengiant darbus konkursui, rekomenduojame mokytojams kartu su vaikais paanalizuoti, kokią įtaką kultūrinė įvairovė daro mūsų kasdieniam gyvenimui, kaip skirtingų kultūrų pažinimas suteikia galimybę pažvelgti į pasaulį plačiau. Rekomenduojama, kad konkurse dalyvaujantys darbai turėtų aprėpti ne tik vaizdinį elementą (nuotrauką, piešinį, grafinį darbą ir pan.), bet ir dalyvių sukurtą šūkį.

 

Darbai gali būti:

 • piešti, fotografuoti, sukurti naudojant grafinio dizaino programas;
 • ne mažesni nei A4 formato;
 • nuskenuoti ne mažesne nei 200 dpi rezoliucija;
 • skenuotų nuotraukų ar paveikslėlių dydis negali viršyti 20 Mb;
 • vienas asmuo gali pateikti tik vieną darbą.

Elektroniniame laiške turi būti nurodyta:

 • autoriaus vardas ir pavardė, klasė, amžius;
 • mokyklos pavadinimas;
 • mokytojo (jei toks yra) vardas, pavardė, el. paštas.

Darbus konkursui siųsti iki 2016 m. balandžio 21 d. adresu

 

Darbai bus vertinami atsižvelgiant į šiuos kriterijus:

 • atitikimas konkurso temai;
 • aktualumas;
 • idėjos ir šūkio
 • kūrybiškumas;
 • informatyvumo lygis.

Kiekvienoje grupėje atrinkti 3 geriausi darbai taps akcijos, skatinančios kitų kultūrų pažinimą bei sugyvenimą su jomis, vaizdine išraiška, o jie (jų motyvai) bus naudojami kuriant akcijos plakatus, kurie vėliau bus viešinami Lietuvos miestuose ir mokyklose. Nugalėtojai bus apdovanoti vardiniais diplomais bei atminimo dovanėlėmis.

Konkurso dalyvių darbams recenzijos nebus rašomos. Organizatoriai pasilieka teisę atsiųstus dabus panaudoti spaudos bei kitoms viešinimo priemonėms rengti.

 

Anna Lindh fondas - tai tarptautinė institucija, vienijanti virš 4000 valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų bei institucijų iš 42 šalių. Fondas savo veikla siekia skatinti pagarbą kitoms kultūroms, bendradarbaivimą su Viduržemio jūros regiono valstybėmis. Institucijos veiklą iš dalies finansuoja Europos Komisijos.

Plačiau apie Anna Lindh fondo bei Lietuvos tinklo veiklas www.alfondas.lt Kilus klausimams dėl dalyvavimo konkurse, kreipkitės el. paštu