„Tik su žmogaus dvasiniu pajėgumu ir tikėjimu gali klestėti ir tobulėti pati kalba,“- tokiais kalbininko, publicisto, pedagogo, mūsų kraštiečio Andriaus Ašmanto žodžiais prasidėjo pirmoji  Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų ir gimnazijų mokinių komandinė olimpiada.

Olimpiadą, skirtą šiam kalbininkui atminti, surengė Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos lietuvių kalbos mokytojai drauge su partneriais – Klaipėdos universiteto Baltų filologijos katedra. Pereinamąjį žymenį 11-12 klasių komandai įsteigė kalbininko sūnaus, pirmosios nepriklausomos Lietuvos Vyriausybės ministro, profesoriaus Leono Ašmanto šeima. Olimpiadoje dalyvavo dvylika 9-10 (I-II) ir 11-12 (III-IV) klasių komandų, daugiausiai iš Žemaitijos.

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos moksleivių komandos pasirodė puikiai: 9-10 (I-II) klasių moksleiviai – Greta Moliakovaitė, Nojus Mukauskas, Rugilė Petruokaitė, Vytautė Strumylaitė, Dominykas Špelveris –  tapo savo grupės nugalėtojais ir buvo apdovanoti įvairiomis knygomis bei saldžiais prizais, na, o 11-12 (III-IV)  klasių komandai –  Laurynui Gedmintui,  Tadui Liutkui, Karolinai Preibytei, Gretai Stanaitytei,  Ugnei Šimuliūnaitei –  tik vieno kito taškelio pritrūko iki pagrindinio pasiekimo – olimpiados nugalėtojų žymens – jie užėmė trečiąją vietą. Gimnazijos mokytojai Giedrė Poškienė, Zofija Vaitkuvienė, Vidas Vaitkus ir Nerija Valinčienė, padėję moksleiviams pasirengti olimpiadai, labai džiaugiasi ugdytinių pasiekimais ir jau planuoja komandų sudėtis bei pasirengimą kitų metų olimpiadai.

Nerija Valinčienė, „Vaivorykštės“ gimnazijos mokytoja

Organizatorių nuotraukose akimirkos iš olimpiados