Rugsėjo 10-ą minima Pasaulinė savižudybių prevencijos diena, kurios šiemet pagrindinė tema –  „Prisijunk. Bendrauk. Rūpinkis“. Šie trys žodžiai taikliausiai atspindi savižudybių prevencijos esmę.

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos bendruomenė prisijungė prie skelbiamos akcijos ir  klasės valandėlių metu diskutavo apie susirūpinti verčiančią savižudybių statistiką, aptarė suicidinio elgesio ženklus ir pagalbos galimybes. Gimnazistams ir jų tėvams išplatintos atmintinės ir kvietimas dalyvauti dviračių žygyje. Ne kartą akcentuota, kad labai svarbu kalbėti apie savižudybes. Kuo daugiau žmonių bus susipažinę su pavojaus ženklais ir žinos, ką daryti tuos ženklus atpažinus, tuo daugiau atsiras galimybių padėti, tuo dažniau bus sulaukiama pagalbos.


Gimnazijos psichologė Rūta Lukošienė, Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Rasa Palionienė kartu su gimnazijos prezidentūra organizavo akciją „Gyvybės medis“. Klasėse su prezidentūros nariais buvo inicijuota  mokinių diskusija „Gyventi verta, nes...". Šilti gimnazistų pamąstymai apie svarbiausias jų gyvenimo vertybes išmargino gyvybės medžio šaką. Jaunus žmones gyvenimu džiaugtis skatina mieli, kasdieniniai dalykai: skanus maistas, įdomus filmas, geri draugai ar tiesiog penktadienis. Brangūs žmonės, ryšys ir pasitikėjimas, mokinių nuomone, viena svarbiausių vertybių, dėl kurios verta gyventi. Manome, kad ši graži iniciatyva nepaliks abejingų ir paskatins gimnazijos bendruomenę rūpintis vieniems kitais.

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos psichologė Rūta Lukošienė

Mokytojo Gintauto Našlėno nuotraukoje akcijos „Gyvybės medis“ iniciatoriai