Jau tapo graži tradicija pavasarėjant apsilankyti respublikiniame jaunųjų dizainerių festivalyje-konkurse ,,Eko stilius“. Tai jaunimo mados ir grožio šventė – joje  jaunimas pristato ir demonstruoja savo sukurtas kolekcijas. Šventę organizuoja Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmai. Šio renginio tikslas - sudaryti sąlygas jaunimui atskleisti mados dizaino įtaką besiformuojančiai asmenybei, išreikšti save kūryboje prisistatant visuomenei, sudarant sąlygas mokinių sceninei saviraiškai, ieškant inovatyvių sprendimų bei praktinių žinių kuriant madą.

Šiųmetiniame ,,Eko stilius 2017“ konkurse  galėjo dalyvauti dizaino ir meno studijų, būrelių, kultūros centrų ir bendruomenių klubų, meno ir bendrojo lavinimo mokyklų kolektyvai bei individualiai dirbantys jaunieji mados atstovai. Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmuose susirinko kolektyvai iš Marijampolės, Joniškio, Kauno, Kalvarijos, Mažeikių, Tauragės, Gargždų. Buvo pristatytos 22 kolekcijos,  sukurtos iš įvairių medžiagų. Gargždai atvežė 4 kolekcijas: Vaikų ir jaunimo laisvalaikio centras pristatė 2 kolekcijas ir „Vaivorykštės“ gimnazija – 2 kolekcijas. Mokytojos Ritos Batečko vadovaujamas dizaino būrelis demonstravo naują kolekciją „Spalvų paletė“, kuri  apdovanota nominacija „Spalvingiausia kolekcija“,  mokytojos Joanos Lukienės mados studijos „Infinity“ kolekcija ,,Balts juods“ apdovanota diplomu „Elegantiškiausia kolekcija“.

Renginys nustebino gausa profesonalių kolekcijų (tai paminėjo ir komisijos pirmininkė),  pasirodymais talentingų dainininkų bei žvitria, greita ir meniška fotografo akimi.  Kauno fotoklubo narys, fotomenininkas - Andrej Sijenko stebėjo mus visą renginį, įamžindamas nuostabias jaunųjų dizainerių konkurso ,,Eko stilius 2017“ išskirtines akimirkas bei individualias modelių nuotraukas. Šventinę nuotaiką kūrė šokių studija ,,F.U.“ ir solistės ,,M.E.S.“

Kelione į Kauną prasidėjo mokinių pavasario atostogos, norisi  palinkėti kūrybinės sėkmės ir gerą nuotaiką kuriančių  šv. Velykų!

Joana Lukienė, Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos dailės mokytoja
Nuotraukos Andrej Sijenko, Kauno Fotoklubo nario, fotomenininko