Gimnazijos mokytojai stengiasi vesti kuo įvairesnių, naudingesnių pamokų. Kartais tam pagelbsti atvykę svečiai – savo srities profesionalai. Šįkart džiaugiamės, kad pavyko pasikviesti svečių iš Vytauto Didžiojo universiteto Gamtos mokslų fakulteto.

Pirmiausia dėstytoja,  dr. Asta  Danilevičiūtė mokiniams  pristatė VDU Gamtos mokslų fakultete vykdomas bakalauro (aplinkotyra ir ekologija, biochemija, biologija, biotechnologija, neuro technologijos, energijos technologijos) ir magistro (aplinkosaugos organizavimas, biocheminė analizė, energija ir aplinka, molekulinė biologija ir biotechnologija, taikomoji biotechnologija, industrinė ekologija) studijų programas. Dėstytojos prisiminė ir mus pamalonino sakydamos, jog universitete mokosi daug puikių, žingeidžių, atsakingų, mūsų gimnaziją baigusių mokinių!

Gimnazistams buvo organizuotos dvi netradicinės pamokos. Mokiniai aktų salėje dalyvavo  doc. L. Ragelienės paskaitoje-diskusijoje ,,Ar plaukų plovimas – cheminis eksperimentas?“ Tai puiki

proga dar  kartelį pasiaiškinti tokį dažną ir, atrodo, įprastą veiksmą. Primintos elementarios žinios, kad plaukų plovimas –  tik procesas, kuris neskatina plaukų augimo. Pasirodo, tik pakirpus plaukų galiukus, reikia juos pamaitinti įvairiomis medžiagomis. Būtent tai skatina augimą. Docentė akcentavo, jog ir galvai, ir plaukams labai svarbus masažas. Juoką sukėlė žinia, kad  plaukus

galime plauti ir ,,Fairy“. Tikrai nenupliksime: indų ploviklis puikiai nuriebalina plaukus, bet  tai nepagerina plaukų struktūros, todėl plaukų trinkimui naudoti  nepatartina, nes priemonėje

esančios cheminės medžiagos džiovina plaukus. Seniau žmonės plaukus plaudavo ir su ūkišku muilu, kurį patys virdavo, o  moterys turėdavo puikias kasas. Aišku, po tokio plovimo būtinai plaukus reikėdavo perskalauti  parūgštintu ( įpylus į jį truputį acto rūgšties) vandeniu. Dėstytoja dar kartą paragino pagalvoti apie dažną plaukų tiesinimą žnyplėmis.

Nemažą susidomėjimą sukėlė ir doc. Ingridos Šatkauskienės paskaita ,,Nuodingieji Lietuvos  gyvūnai“. Gimnazistams naudingi pasakojimai apie nuodingus bestuburius, stuburinius gyvūnus, gyvenančius Lietuvoje. Kai kurie mokiniai nustebo išgirdę, kad kuo ryškesnė boružė, tuo ji  išskiria koncentruotesnį, nemalonaus kvapo ir nuodingesnį skystį. Intrigą sužadino dėstytojos paminėtas faktas apie varlių naudą: jei karštą vasaros dieną įmesime varlę į pieną, tai jis  nesurūgs. Daug  emocijų mokiniams  sukėlė tai, kad  jie galėjo susipažinti su vabzdžių kolekcija,  gerai apžiūrėti rupūžių, žalčio, gyvatės mirkinius.

Dar kartą įsitikinau, kad tokios pamokos, kuriose daug demonstracinės medžiagos, kad kalba būtent konkrečios srities specialistas,  mokiniams patinka ir yra naudingos. Tai liudija, jog gimnazistai ir vėliau dalijosi įspūdžiais apie išgirstą informaciją.

VAIZDO ALBUMAS


Raimonda Mankevičienė,
Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos biologijos mokytoja metodininkė