Respublikinio vaikų ir jaunimo alternatyvios mados šventės – konkurso „Mados blykstė - 2017“ tikslas plėtoti gabių ir talentingų vaikų ir jaunimo meninę saviraišką, įvairiomis saviraiškos formomis ir  šiuolaikiškomis tekstilės priemonėmis ugdyti mokinių  kūrybiškumą  mados ir dizaino srityse.Šventėje galėjo dalyvauti mados ir meno studijų, būrelių, meno ar bendrojo lavinimo mokyklų kolektyvai ir  individualiai dirbantys kūrybiški 12 - 18 metų vaikai ir jaunuoliai kuriantys drabužių kolekcijas ar alternatyvaus meno kūrinius.

Šventės- konkurso programa susidėjo iš kelių dalių. Pirmoje dalyje galėjome apžvelgti gabių ir talentingų mokinių motyvavimo metodų ir saviraiškos formų pritaikymą ugdymo(si) procese. Tai moksleivių dizaino darbų ir piešinių „Tautiškumas avangarde“ parodos atidarymas ir aptarimas Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos I aukšto fojė.

Antroji dalis -konferencija – kūrybinės dirbtuvės mokytojams „Kūrybiškas mokymo(si) aplinkos pritaikymas gabių ir talentingų vaikų poreikiams“. Pranešėja VDA TF profesorė Zita Inčirauskienė pristatė ,,Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto studentų alternatyvios mados projektus". Plungės, Tauragės, Mažeikių, Gargždų pedagogai kūrybinėse dirbtuvėse pristatė įvairias technikas- mezgimą pirštais, senuosius amatus – pynimą iš medžio žievės, vaško techniką ant šilko, odos dizaino kūrinius – akmenėlio techniką, baltų simbolius keramikoje, aplikacijos antspaudus, pynimą iš virvučių, alternatyviąją ornamentiką, quilingo techniką.

Popiet prasidėjo ilgai laukta respublikinės vaikų ir jaunimo alternatyvios mados šventės – konkurso „Mados Blykstė - 2017" dalis – kolekcijų pristatymai. Savo pasirodymais džiugino 27 mados kolekcijos iš Plungės miesto mokyklų: „Ryto“ pagr. m-klos , „Saulės“ gimnazijos, „Babrungo“  pagr. m-klos; Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos ir vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro; Plungės r. Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos, Platelių gimnazijos;  Tauragės „Aušros“ pagr. m-klos ir „Šaltinio“ progimnazijos bei „Versmės“ gimnazijos; Joniškio žemės ūkio mokyklos; Mažeikių moksleivių namų ir Senamiesčio pagr. m-klos; Klaipėdos r. Plikių Ievos Labutytės pagr. m-klos,  Kretingalės pagr. m-klos, Endriejavo pagr. mokyklos; Radviliškio Gražinos progimnazijos, Šiaulių „Romuvos” progimnazijos.

Po pasirodymų vyko diskoteka moksleiviams. Kol vaikai linksminosi, komisija ilgokai tarėsi. Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mados studijos „Infinity“ kolekcija „Balts juods“ apdovanota už stilingumą I vieta (mokytoja Joana Lukienė), dizaino - rūbų modeliavimo būrelis vadovaujamas  gimnazijos dailės mokytojos Ritos Batečko pristatė dvi kolekcijas. ,,Spalvų bliuzas” kolekcija apdovanota II vieta už aksesuarus, kolekcija „Paukščiai“ II vieta už teatrališkumą. Endriejavo pagrindinės mokyklos kolektyvo kolekcija „Skrisk su manimi”(mokytoja Joana Lukienė) apdovanota II vieta už avangardiškumą.

Po renginio profesorė Zita Inčirauskienė palinkėjo kūrybinės sėkmės, džiaugėsi moksleivių stipriais darbais, net prisipažino, jog nesitikėjo tokių minčių ir kūrybos polėkio konkurse, bei paatviravo, kad yra ko pasimokyti ir jos studentams.

Joana Lukienė, Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos dailės mokytoja