Gegužės 26 d. Klaipėdos rajono trečiojo amžiaus universiteto klausytojai rinkosi prie Vėžaičių kultūros centro. Čia, Skinijos slėnyje, vyko I-oji  Klaipėdos rajono trečiojo amžiaus universiteto sveikuolių gegužinė. Gegužinės tikslas –  formuoti ir palaikyti žmonių, kuriems 55 ir daugiau metų, fizinį aktyvumą ir sveiką gyvenseną. Ši gegužinė – trečius metus Klaipėdos rajono švietimo centro įgyvendinamo projekto „Sveikos gyvensenos kultūros formavimas pagyvenusiems žmonėms“, kurį finansuoja Klaipėdos rajono savivaldybė – sudedamoji dalis.

Į gegužinę atvyko Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius S. Karbauskas, Lietuvos Respublikos Seimo narys P. Gražulis, Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos švietimo, sporto ir kultūros komiteto pirmininkė R. Petrauskienė, Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narės B. Alčauskienė ir R. Kernagienė. Po svečių nuoširdžių sveikinimų ir linkėjimų prasidėjo gegužinė.

Jau tris metus Klaipėdos rajono TAU dalyviai kiekvieną pirmadienį nuo spalio iki gegužės mėnesio rinkosi bendroms linijinių šokių ir pusiausvyros išlaikymo pratyboms. Patalpas neatlygintinai senjorų treniruotėms suteikė  Gargždų „Minijos“ progimnazija. Linijinių šokių ir pusiausvyros išlaikymo pratimų mokė choreografijos mokytoja Giedrė Malūnavičienė ir trenerė Simona Dargytė. TAU klausytojai paskaitų ir praktinių užsiėmimų metu turėjo galimybę mokytis sveikos mitybos subtilybių. Norėjosi, kad į TAU senjorų sveikuolių judėjimą įsitrauktų kuo daugiau rajono pagyvenusių žmonių. Kvietėmė senjorus iš keleto  rajono seniūnijų, deja gegužinėje dalyvavo tik Vėžaičių ir Dovilų seniūnijų atstovai bei Klaipėdos rajono TAU klausytojai.
Daugiau nei 100 gegužinės dalyvių įsitraukė į įvairias veiklas: Žolinčiaus akademijos prezidentė Danutė Kunčienė mokė taisyklingai (pagal Vydūną) kvėpuoti. Po to visi išsirikiavo  atlikti pusiausvyros pratimus. Trenerė S. Dargytės vadovaujami, senjorai grakščiai demonstravo, ką moka, ir į pratybas įtraukė kitus gegužinės dalyvius. O po to, grojant kantri muzikai,  visi, kartu su vadove G. Malūnavičiene, judėjo linijinių šokių ritmu – juk judėjimas  gyvybiškai svarbus kiekvienam, kam 55+.

Gegužinėje žiūrovų nebuvo – visi aktyviai dalyvavo, kas Žaliojoje vaistinėje druskos su vaistažolėmis gamyboje, kas virė aliejų su kaštonų žiedais kraujotakai skatinti ir raumenų skausmams malšinti. Didžiulio  populiarumo sulaukė Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Sveikatos paviljonas. Čia visa biuro komanda, vadovaujama direktorės Neringos Tarvydienės, nustatė gegužinės dalyvių sveikatos kodą, kurio komponentai – kraujospūdis, plaučių užterštumas, biologinio amžiaus nustatymas. Džiaugėsi ne viena senjorė, kad jos biologinis amžius mažesnis už tikrąjį. O toms, kurios vyresnės per  10 metų, nei pase parašyta, reikės padaryti rimtas išvadas dėl sveikatos būklės gerinimo. Visuomenės sveikatos biuro specialistės be atokvėpio  dirbo visos gegužinės metu – juk kiekvienam rūpėjo asmeninis sveikatos stovis.

Nepraėjo gegužinės dalyviai ir pro Veiviržėnų  amatų centro Amatininkų dirbtuves, kur mokėsi vilna apsivelti muilą, kad šis ne tik labiau putotų, bet ir odą geriau masažuotų. Ne vienas, padedami  amatų centro vadovei Valei Krauleidienei ir Centro edukatorėms, iš laikraščių krepšelį ar kitokį dirbinį čia nusipynė.

Judėjimas, sveika mityba – svarbūs sveikos gyvensenos sudedamosios dalys. Bet svarbiausia yra žmonių bendravimas ir gera nuotaika. Senjorai šoko ir dainavo kartu su Vėžaičių kultūros centro kvintetu ir „Medžiotojų trio“, kuriam vadovauja Arvydas Dragūnas.

Bet pirmieji į Skinijos vingio slėnį atvyko  „Žvelsos“ medžiotojų ir žvejų klubo vyrai Eduardas Plesevičius, Valdas Lukauskas ir Pranas Ramonas. Jie susikūrė laužą ir kone 100 litrų  katile pradėjo virti savo  firminę sriubą  Šiurpą. Apie  3 valandas kupėjusi sriuba sulaukė pačių geriausių gegužinės dalyvių įvertinimų. Deja, „Žvelsos“ klubo vadovas Vaidas Skuodas neišdavė Šiurpos recepto. Pasak jo, sriuba kiekvieną kartą išverdama vis kitokio skonio, nes tai priklauso nuo oro, nuotaikos, virėjų...

Gegužinė pavyko. Jos organizatoriai – Klaipėdos rajono švietimo centras, dėkingi Vėžaičių kultūros centro direktorei Almai Slušnytei ir Vėžaičių seniūnijos seniūnui Liudui Laukaičiui už nuoširdų bendradarbiavimą, kad gegužinės dalyviams būtų smagu jaukioje aplinkoje.

Sveikuolių gegužinės tradiciją planuojama tęsti, nes tai ne tik pasilinksminimas vyresniems žmonėms, bet ir įtaigus kvietimas daugiau rūpintis savo sveikata. Tik kitų metų gegužinėje tikimės sulaukti daugiau dalyvių.

VAIZDO REPORTAŽAS

Švietimo centro informacija