Rugsėjo 16 dieną įsilieti į rudenėjančios gamtos ritmą ir pažinti gražiausias Neringos vietas kvietė pirmą kartą organizuotas ir didelio dėmesio sulaukęs renginys „Neringos žygis“. Asociacijos „Savas miestas“ organizuotas sveikatingumo festivalis skatino ne tik išgirsti paskaitas įvairiomis sveikatos priežiūros temomis, bet ir pasivaikščioti po vietovės apylinkes. Aktyviai pradėti saulėtą rudens rytą kvietę organizatoriai kiekvieno norus bei galimybes atitinkančiais maršrutais pradžiugino ne tik mėgėjus, bet ir ėjimo sporto entuziastus.

Festivalio dalyviai galėjo pasirinkti vieną iš keturių žygių: nuo trumpiausio, „Pažink Nidą“, skirto šeimoms su nedidelėmis atžalomis, kuris apėmė 10km vaizdingiausiomis apylinkės vietomis, iki 75km kilometrus besidriekusio „Nugalėk slibiną“ iššūkio. Žygeiviai starto vietoje gavo paskatinamuosius renginio atributus: ženklelius, apyrankes, dovanų kuponus, žygio stotelėse vaišinosi arbata, užkandžiais (ilgųjų nuotolių entuziastai džiaugėsi ir pietumis bei vakariene), nuolat papildomos buvo ir vandens atsargos. Žygių puošmena tapo kelis kilometrus besidriekę atstumai ošiančiu Baltijos pajūriu, kopos ir medžiais apaugusios kalvos. Po kelių ar keliolikos valandų žygių dalyviai buvo laukiami finišo vietoje ir apdovanojami renginio medaliais bei diplomais.

Sveikatingumo idėjas skleidžiančiam festivaliui abejingi neliko ir Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos  IV e klasės mokiniai, pasirinkę 25km „Aplenk briedį“ trasą. Su klasės vadove Rasa Rusteikiene gražią dieną gamtoje nusprendę praleisti gimnazistai džiaugėsi rudenėjančios gamtos vaizdais ir galimybe pabendrauti ne tik mokyklos aplinkoje. Žygio metu daugelis pirmąkart išvydo labiau pasislėpusias  Neringos vietoves: Vacekrugo kopą, Nidos oro uosto komplektą, Bulvikio ragą. Gera nuotaika ir skardus juokas labai padėjo pamiršti užsimezgantį nuovargį, o stotelės su arbata ir puikaus apetitas (akimirksniu buvo sudorojami užkandžiai) leido atsikvėpti ir pajusti buvimo gamtoje džiaugsmą. Nors įveikti kilometrai neretam prabilo kojų skausmu, diena neprailgo, paskutiniai kilometrai buvo įveikti, tad tikimės, jog tokių sveikatą puoselėjančių ir akiratį praplečiančių renginių ateityje tik daugės ir tie, kas gimnazijoje liks po mūsų, vėl mėgins aplenkti briedį.

 

 

Džiaugsmingo rudens visiems!

Julija Anužytė, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos  IV e klasės mokinė