Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos aktų salėje vyko  mokinių protų kovos „Kalba - langas į pasaulį“, skirtos paminėti Europos kalbų dieną. Renginį organizavo anglų kalbos mokytojos Violeta Jurjonienė ir Inga Ulonienė, klausimus galvojo ir rusų bei lietuvių kalbų mokytojai. Šį kartą į integruotą, netradicinę pamoką susirinko 10 trečiokų komandų.

Renginio pradžioje direktorė Irena Pintverytė rusų kalba palinkėjo gimnazistams gerai mokėti keletą kalbų ir sėkmės žaidime. Iš viso protų kovose buvo 3 turai, tikrinantys anglų, rusų ir lietuvių kalbų žinias, kalbinę nuojautą. Kiekviename iš jų vyravo įvairaus sudėtingumo užduočių: vienose užteko loginio mąstymo, kitose  žinių, trečiose - paprasčiausios sėkmės. Susumavus balsus, 1-ą vietą laimėjo „Sunny Day“ (Saulėta diena), 2-ą - ,,Baltijos banginiai“, o 3-ią - ,,Nameless“ (,,Bevardžiai“) komandos.

Renginyje netrūko puikios nuotaikos, juoko ir šypsenų. Galiausiai vedėjai pažadėjo, jog 1-3  vietų laimėtojai turėtų gauti dešimt  užsienio ir lietuvių kalbos pamokose. Protų kovomis dar kartą buvo įrodyta, jog žaisdami mokiniai gali daug ką pakartoti bei išmokti.

 

 

 

Robertas Macius, „Informacijos sklaidos klubo“ narys
Ingos Ulonienės nuotr.