Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazija ir toliau tęsia tradiciją puikiai ir labai gerai besimokančius, aktyvius II-IV klasių mokinius apdovanoti turininga kelione, kurią paprastai patys gimnazistai ir pasirenka. Šiemet ,,Vaivorykštės“ geriausieji pasirinko išvyką į Vilniuje vykstantį renginį, turėdami labai konkretų tikslą – išnaudoti galimybes geriau pažinti savo asmenybę.

Vilniuje, ,,Siemens“ arenoje, trečius metus vyko konferencija-festivalis apie studijas ir karjerą „Studfestas“, į kurį šiais metais susirinko daugiau nei 7 tūkstančiai moksleivių ir studentų iš visos Lietuvos. Tai proga geriau susipažinti su universitetų ir kolegijų siūlomomis studijų programomis, išgirsti gausų būrį garsių žmonių sėkmės istorijų ir dar viena galimybė geriau pažinti save. Nuspręsti, kas tau patinka ir ką norėtum veikti gyvenime, nėra lengva, todėl šis festivalis-konferencija – puiki proga iš arčiau pamatyti ir išgirsti, kaip sėkmingi žmonės pasiekė užsibrėžtų gyvenimo tikslų ir šiandien gali jais pasidalinti su mumis – gimnazistais.

,,Studfeste“ dalyvavo daugiau nei 16 kalbėtojų: jie dalinosi asmenine patirtimi apie studijų pasirinkimą, pirmąjį darbą, karjeros galimybes pasirinkus vienokią ar kitokią profesiją, todėl kiekvienas galėjome ko nors vertingo išgirsti, prisitaikyti sau. Dauguma kalbėtojų dalino laiko patikrintus patarimus, kurie, mano nuomone, bus tikrai vertingi ateityje, renkantis specialybę, universitetą ar darbą.

Man įsiminė kalbėtojas Regimantas Urbanas, kuris pasakojo, kaip „Facebook“ paskyra padėjo jam gauti geidžiamą darbą, dalinosi patirtimi, kai dirbo „Google“, ir patarė, kad net ir mes – moksleiviai – galime pasiekti viską, net įsidarbinti vienoje didžiausių pasaulio kompanijų, jei tik nepasiduosime ir visada žvelgsime pirmyn.

Per pertraukas, kurių buvo net trys, paauglius džiugino įvairūs dainininkai: grupė „8 kambarys“, atlikėjas Willie Valo ir „Lietuvos balso“ dalyviai.

Taip pat pertraukų metu arenos pirmajame ir ketvirtajame aukštuose buvo galima susipažinti su kolegijomis ir universitetais, jų siūlomomis programomis, studijomis užsienyje. Galėjome žaisti įvairius žaidimus, pildyti anketas prizams laimėti. Prizų laimėtojai per renginį buvo kviečiami į sceną, kur festivalio vedėjas Rolandas Mackevičius jiems įteikė dovanas, fotografavosi.

Visą dieną trukusį festivalį užbaigė „Radistai“, kurie padėjo renginio dalyviams atsipalaiduoti po ilgos, bet įsimintinos dienos.
Konferencija-festivalis „Studfestas“ – labai reikalinga ir vertinga patirtis, ypač tiems, kurie dar nežino, ką nori veikti gyvenime. Tokie renginiai motyvuoja žengti į priekį ir tyrinėti, analizuoti, kas yra svarbu, renkantis specialybę. Mano nuomone, kiekvienas besirūpinantis savimi bent kartą turėtų sudalyvauti tokiame festivalyje, jog daugiau sužinotų apie esamas galimybes, geriau pažintų save ir nebijotų veikti.

Gabrielė Čiunkaitė, Gargždų „Vaivorykštės“ IIf klasės gimnazistė