Lapkričio 10 – 12 dienomis Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos merginų choras kartu su muzikos mokytojomis Laima Rimkiene ir Jūrate Surbliene lankėsi Vilniuje, jau penkioliktą kartą rengiamame Gospel muzikos festivalyje, kurio viena iš organizatorių yra mums gerai pažįstama Kristina Žaldokaitė. Šiame renginyje atliekamų dainų stilius skiriasi nuo mums įprastai girdimo. Gospel giesmėmis yra  šlovinamas dievas, tačiau jos nė iš tolo neprimena mūsų bažnyčios giedojimų stiliaus. Tai – labai linksma, energinga ir nuotaikinga muzika, kuria ,,užsikrečia“ ne vien tikintieji. Turbūt dėl to į, rodos, gan didelę Vilniaus Kongresų rūmų salę buvo sunku sutalpinti dar didesnę minią dalyvių, kurių skaičius siekė apie 300.

Gan ilgos repeticijos pareikalavo nemažai pastangų, kantrybės ir laiko, tačiau su  šaunių dirigentų ir instrumentalistų pagalba jungtinis Gospel choras pasirodymo dieną privertė ne vieną sėdėjusį žiūrovą pakilti iš savo kėdės ir prisijungti prie giesmininkų. Didelė auditorija susirinko ne vien dėl masinio choro, bet ir dėl jam vadovavusių dirigentų bei solistų, atkeliavusių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kitų šalių. Kasmetinio Vilniaus Gospel muzikos festivalio siela tapusi Monica Törnqvist ir Malcolm  Chambers atvyko iš Švedijos, o svečias Gerald T. Smith – netgi iš pačių tolimiausiųjų Jungtinių Amerikos Valstijų. Taip pat renginio vakarą atvyko ir renginio viešnios lietuvės Monika Linkytė ir Girmantė Vaitkutė. Visa šauni komanda sukūrė įsimintiną renginį, kurį dar ilgai galės atsiminti ir gausiai susirinkusi publika, ir dalyviai.

Gospel muzikos festivalis kiekvienais metais vyksta ne tik sostinėje, bet ir mūsų krašte – Gargždų šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje. Pavasarį planuojama surengti jau devintą tokį renginį, kuriame laukiami visi planuojantys dalyvauti ar mėgstantys gospelo muziką ir norintys jos gyvai paklausyti.

Aušrinė Tverskytė, gimnazijos informacijos klubo narė
Nuotr. J.Surblienės ir L.Rimkienės