Gruodžio 1-a – ne tik kalendorinės žiemos pradžia, tai ir Pasaulinė AIDS diena. Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos I-II klasių mokiniai, jų klasių vadovai buvo pakviesti dalyvauti paskaitoje, vykusioje aktų salėje. Paskaitą paruošė ir vedė grupė gimnazijos abiturientų. Mokinius konsultavo biologijos mokytoja Jolita Višinskienė.

Paskaitos dalyviai išgirdo, jog dažniausiai šia liga užsikrečia 25-40 metų žmonės. Nepaisant to, statistika rodo, jog vis dažniau AIDS suserga jaunesni - liga sparčiai plinta tarp moksleivių ir studentų. Žinodama šį faktą mokytoja dvyliktokams pasiūlė supažindinti su AIDS ir „Vaivorykštės“ pirmokus bei antrokus. Prieš paskaitai įvykstant, abiturientai parengė apklausą, pasidomėjo, ką jaunesni gimnazistai žino apie ŽIV ir AIDS. Pirmoje renginio dalyje buvo aptarti apklausos rezultatai. Paskelbtos klasės, apie tai  žinančios pakankamai daug, ir tos, kurioms žinių trūksta, apie  ligą pakalbėta plačiau. Taip ketvirtų klasių mokiniai ne tik pademonstravo komandinio darbo, medžiagos atrankos, pristatymo įgūdžius, bet ir suteikė progą paskaitoje išgirsti naudingą informaciją. O juk savo sveikata reikia rūpintis nuolat. 

Antroje paskaitos dalyje gimnazistai žaidė žaidimą: buvo sudarytos dvi komandos - pirmokų ir antrokų. Žaidimo metu renginio vedėjai tikrino, kaip gerai pastarieji klausėsi informacijos ir ją įsiminė. Džiugu tai, jog dalyvavusieji puikiai atsakinėjo į klausimus. Už drąsą ir aktyvumą bei puikiai priimtą informaciją mokiniai-žaidimo dalyviai apdovanoti saldžiu prizu - tortu. Neužmiršti liko ir pasakaitą surengę, puikiai tiriamąją-informacinę veiklą vykdę dvyliktokai - šie taip pat mėgavosi desertu.

Greta Litvinaitė, gimnazijos informacijos sklaidos klubo narė
Nuotraukos Jolitos Višinskienės