Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečio proga vyko pirmų klasių komandų konkursas „Mes Lietuvos patriotai“.  Šio renginio organizatorė – Vidutė Petrauskienė, istorijos mokytoja bei projekto „Pažinki, domėkis, didžiuokis“ koordinatorė. Pirmokų po dvi klases jungėsi į komandą (Geltonųjų, Žaliųjų ir Raudonųjų), kurią sudarė po 6 mokinius. Tai daugiausiai žinantys istorijos faktų, apsiskaitę bei besidomintys Lietuva. Juos palaikė gausūs sirgalių būriai (po 20 kiekvienos komandos), o pasiruošti renginiui ir atlikti paskirtus namų darbus padėjo paskirti pagalbininkai –  abiturientai.

Šis konkursas nė iš tolo nepriminė mums jau įprasto protų mūšio. Jame ne tik reikėjo mąstyti, bet ir būti linksmiems, kūrybingiems ir, žinoma, patriotiškiems. Mokiniai atliko proto mankštos užduotis, dalyvavo šaradų žaidime, rodė savo žinias apie mūšius, prezidentus, kunigaikščius, bandė atspėti žymias lietuviškas dainas bei demonstravo sumanumą aiškindami žemaitiškų žodžių reikšmes. Patys išmintingiausi ir patriotiškiausi tapo Geltonųjų komanda (Ia ir Ib klasės mokiniai), surinkusi didžiausią taškų kiekį.
 Jau netrukus rungsis ir gimnazijos antrokai, kurie taip pat uoliai ruošiasi ir nežada nusileisti pirmokams. Pasibaigus konkursui, pirmų ir antrų klasių nugalėtojos komandos dalyvaus superfinale, pasitinkant Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą, kur bus išrinkti patys patriotiškiausi gimnazistai.

Aušrinė Tverskytė, gimnazijos informacijos sklaidos klubo narė
Nuotraukos Gintauto Našlėno