2018 m. Vilniaus knygų mugė ,,SKAITAU LIETUVĄ – SKAITAU PASAULĮ“ ir atkurtos Lietuvos valstybės šimtmetis - tai buvo puiki proga įvertinti ir pajausti, kaip keitėmės, kuo gyvenome, kokie Lietuvos ir pasaulio autoriai, asmenybės ir tekstai labiausiai paveikė mus per visą šimtą metų, ir tuo pačiu diskutuoti, ieškoti ir kalbėtis apie tai, kaip ir kokią Lietuvą bei pasaulį skaitydami kursime ateinantį šimtą metų.

Kaip ir kasmet, mugė kvietė  susitikti su rašytojais, dalyvauti diskusijose, pristatymuose, parodose, klausytis muzikos, eilių ir tiesiog gerai praleisti laiką su knygomis ir jas kuriančiais žmonėmis. Su skaitytojais bendravo ir autografus dalijo Liudas Mažylis,   Andrius Užkalnis, Beata Tiškevič, Vytautas V. Landsbergis, Saulius Spurga, Arvydas Anušauskas,  Viktorija Prėskienytė-Diawara ir kiti. O tai ypač aktualu bibliotekininkams, nes norisi visus pamatyti gyvai ir gauti autografą.

Vaikų literatūros salėje buvo pristatomos Lietuvos ir užsienio leidėjų knygos, skirtos vaikams ir paaugliams. Vaikai čia turėjo savo erdvę, kurioje galėjo nevaržomai žaisti ir skaityti. Aplankėme Forumą - LRT studiją. Tai rimtų temų, intelektualaus pokalbio erdvė, kurioje diskusijos persipinė su naujų leidinių pristatymais, iškeltos aktualiausios visuomeninės, kultūrinės problemos. Klube diskutavo garsūs Lietuvos ir užsienio kultūros, meno, visuomenės ir mokslo žmonės. Įdomios temos: diskusija „Pabėgėlių temos ir migracijos krizės atspindžiai literatūroje, fotografijoje, teatre“ bei diskusija „Lietuva po 100 metų: ateities scenarijai“.

Muzikos salėje buvo pristatoma įvairiausios tematikos muzika - nuo hip hopo iki klasikinės, nuo roko iki folkloro, buvo galima bendrauti su žymiausiais šalies atlikėjais, klausytis gyvo garso koncertų. Klausėmės pokalbio su  Aleksandru  Makejevu, stebėjome diskusiją: „Lietuvos džiazas: ar proveržis jau vyksta?“ (Lietuvos džiazo federacija) bei pokalbį: „Vytautas Kernagis - Tautos šauklys“.

Rajono mokyklų bibliotekininkės džiaugiasi apsilankiusios Vilniaus knygų mugėje, nes ji yra - didžiausia knygų mugė Baltijos šalyse bei vienas ryškiausių kultūros įvykių Lietuvoje.

Daiva Ylienė, Lapių pagrindinės mokyklos bibliotekininkė