Penkeri  gražūs tarpmokyklinio bendradarbiavimo metai palieka santūrius, bet gilius pėdsakus. Klaipėdos Sendvario progimnazijos mokiniai nuolatiniai ir jau gerai pažįstami svečiai Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijoje. Sendvariukai ir jų istorijos mokytoja Daiva Tamkuvienė dalinasi patirtimi gimnazijos organizuojamose konferencijose, dalyvauja parodose, rengia  istorijos pamokėles pradinių klasių mokiniams.

Ilgalaikis, tarpmokyklinis projektas „O buvo taip...“  - tai pirmoji pradinukų pažintis su Lietuvos istorija.  Penktą kartą Klaipėdos Sendvario progimnazijos „Jaunųjų istorikų būrelio“ mokiniai priekuliškiams atvežė paprastus, prieinamus, tačiau smagius edukacinius užsiėmimus: pirmokai mažutėse rankelėse vartė titnagą ir stebėjosi pirmųjų žmonių įrankių paprastumu, gamino akmens amžiaus žmogų - lėlę, dabino ją „kailiniais“ rūbeliais ir kūrė jos gyvenimo istoriją,  antrokai (mokytoja Juta Galkienė), padedant sendvariečiams,  lankstė  pirmąsias knygeles, kuriose užrašė svarbiausias Lietuvos valstybės datas  ir įvykius, prisilietė prie „Tautinės giesmės“, pasirinkdami dvi, mokinių manymu, prasmingiausias Giesmės eilutes.  Ketvirtokai (mokytoja Violeta Gricenkienė) dalyvavo pokalbyje apie piliakalnius ir pilis, aiškinosi jų reikšmę ir vaidmenį,  o antroje pamokos dalyje statė pilis iš antrinių žaliavų.  Trumpi ir turiningi susitikimai kruopščiai planuojami, tačiau dažnai  įgyja ekspromto žavesį: nuostabias emocijas ir naują kasdienybės spalvą. Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos pradinių klasių mokinukai, tikėdamiesi naujų susitikimų ir  gražiai atsisveikindami  su klaipėdiškiais stojo eilėmis bendrai nuotraukai.

Sendvariečiai, pamiršę jaudulį, apimti lengvo nuovargio (sunkus mokytojo darbas), po trumpos refleksijos kartu su mokytojais, užvėrė gimnazijos duris. Iki naujų smagių, betarpiškų susitikimų. Lauksime vieni kitų.

Eglė Jociuvienė, Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos etikos ir istorijos mokytoja