Gargždų Vaivorykštės" gimnazijos pirmokai kartu su klasių vadovėmis aktyviai įsitraukė į jau trečius metus gimnazijoje vykdomą SEU programą Raktai į sėkmę". Minėdami veiksmo savaitę Be patyčių", organizavo akciją Gyvenimas be patyčių" ir vieni kitiems vedė užsiėmimus patyčių prevencijos temomis.

Moksleiviai ruošdamiesi akcijai atsakingai planavo: iš pradžių diskutavo klasėse, kokios problemos aktualiausios mūsų bendruomenėje, vėliau numatė būdus toms problemoms spręsti ir asmenis, kurie galėtų padėti. Taip gimė mintis, kad apie patyčias kalbėtų mokiniai mokiniams. Gimnazistai pritarė, kad informacija, kurią  išgirsta iš savo bendraamžių, jiems įdomiausia ir lengviausiai įsimenama.

Mokiniai pasitelkdami įvairias formas, aktyvius metodus vieni kitus mokė, kaip atpažinti patyčias, ką daryti, kad jas sustabdytume, jautriai perteikė, kokios skaudžios gali būti mūsų abejingumo pasekmės. Kai klasės valandėlėje sulaukėme kelių mokinių iš Ie klasės, klausėmės jų pristatymo. Buvo kalbama apie tai, kas yra patyčios, kodėl jos atsiranda ir kaip būtų galima jų išvengti. Apie patyčias žinojome ir anksčiau, tačiau mokiniai kalbėdami leido dar labiau pamąstyti apie tai, kas vyksta aplink. Kad būtų dar įdomiau, visi kartu atlikome testą internete, kur pagal pateiktas situacijas ir atsakymus turėjome nuspręsti, kaip derėtų elgtis pastebėjus patyčias ir pasirinkti, mūsų nuomone,  tinkamiausią atsakymą. Po testo gavome vaikų linijos korteles. Kadangi labai mažai sakome komplimentų, tai žaidėme žaidimą: turėjome pasirinkti žmogų ir sakydami komplimentą mesti siūlų kamuolį. Galiausiai, kai visi pasakė bent vieną komplimentą bet kuriam klasės draugui, susidarė didžiulis tinklas. Po įvairios veiklos atsakėme į klausimus lapelyje, kurie buvo susiję su grupės pristatymu. Tokia pamoka mums visiems labai patiko ir sakome nuoširdų ačiū Ie klasės mokiniams“,- įspūdžiais pasidalijo If klasės mokinės Samanta Stankutė ir Gertrūda Žemgulytė. Kai kuriose klasėse apie patyčias su mokiniais kalbėjosi ir gimnazijos socialinė pedagogė Liudmila Bakanovaitė.

Pirmų klasių gimnazistai, apibendrindami klasės valandėlę ,,Gyvenimas be patyčių“, svarstė, kad mokymosi tarnaujant metodas suteikia galimybę, darant svarbius darbus bendruomenės labui, labai daug išmokti patiems.

Rūta Lukošienė, gimnazijos psichologė
Nuotraukos Charlotte Gedile Girgždis, Ia kl. gimnazistės