Gargždų „Vaivorykštės” gimnazijos matematikai: Bambalaitė Monika, IIIa kl., Butkus Antanas, Ia kl., Danielkutė Solveiga, IIb kl., Jančauskas Dainius, IIIa kl., Dargytė Viltė, IIb kl., Stalmokaitė Marija, Ia kl. –  dalyvavo Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijos organizuotame renginyje „Matematika iš amžių glūdumos. Senovės Graikija”.

Konferencijos metu Viltė ir Solveiga skaitė pranešimą „Geometrinių kūnų pradmenys bei skaičiavimo filosofijos pradžia Antikos laikais”. Klausydami kitų dalyvių pasisakymų susipažinome su Senovės Graikijos matematinės minties puoselėtojais ir skleidėjais.

Vėliau komandos prisistatė savo kolegoms ir varžovams iš Nidos, Palamgos,  Klaipėdos miestų. Po susipažinimo dalyvavome matematinėje viktorinoje ir sukome galvas, kaip Talis skaičiavo piramidės aukštį. Dalyviams įteikti originalūs atminimo prizai ir saldžios dovanėlės.

Galima pasidžiaugti, kad populiarėja mokymasis tyrinėjant, eksperimentuojant, atrandant ir išrandant, kuriant ir bendraujant su už mokyklos erdvių esančiais mokymosi partneriais. Renginių metu  gaunama informacijos naujoms idėjoms. 

Dalia Bendikienė, Gargždų „Vaivorykštės” gimnazijos matematikos mokytoja metodininkė