Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazistai, mokytojai ieško būdų, metodų, kaip mokytis kitaip. Viena iš priimtiniausių formų – dalyvavimas konferencijose.
Mes, IId  klasės „Vaivorykštės“ gimnazistės Kamilė Azlauskaitė ir Greta Girtaitė, lydimos biologijos mokytojos Jolitos Višinskienės, dalyvavome Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje, kurioje vyko Žemaitijos regiono gamtos mokslų mokinių tiriamųjų darbų konferencija  „Sužinok daugiau”.

Pristatėme savo atliktą tiriamąjį darbą „Gargždų apylinkių oro kokybės stebėsena remiantis bioindikatoriais”. Pateikėme išvadas, kad prie Gargždų „Vaivorykštės" gimnazijos, padarius kelią 2016 metais, oro tarša padidėjo, o  prie Gargždų parko įėjimo, tarša padidėjo nežymiai.  Dar ištyrėme ir  nustatėme  - parko gilumoje tarša sumažėjo, reiškia, jog mes šiek tiek prižiūrime savo gamtą. Taip pat išklausėme Klaipėdos universiteto Jūrų technologijų ir gamtos mokslų fakulteto, ekologijos ir aplinkosaugos doktorantės Donatos Overlingės pranešimą ,,Pasaulis biologo akimis”, kitų mokinių pranešimus ir dalyvavome refleksijoje aptariant tiriamuosius darbus, jų metodikas. 

Konferencijoje išgirdome naudingos informacijos, ypač įsiminė pranešimas apie arbatžolių naudą organizmui. Tai, esame tikros, pravers ir gyvenime, o ne tik per pamokas. Susipažinome su įdomiais žmonėmis, kurie pasidalino savo patirtimi. Įsitikinome, jog biologija - neišsemiamas mokslas, kurį galima tyrinėti įvairiapusiškai.

Kamilė Azlauskaitė ir Greta Girtaitė, „Vaivorykštės“ gimnazistės
Nuotrauka Jolitos Višinskienės