Rugsėjo 14 dieną gamtos mokslais besidomintys Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos I–III klasių mokiniai kartu su biologijos mokytoja Jolita Višinskiene susiruošė į Klaipėdos universitetą, kuriame vyko mokslo festivalio „ERDVĖLAIVIS ŽEMĖ 2018“ renginiai. Išvyką organizavo biologijos mokytoja Raimonda Mankevičienė.

Viena grupė mokinių dalyvavo paskaitoje ,,Bakterijų tyrimai vandenyje“. Šios paskaitos metu mokiniams buvo parodyta moderni universiteto laboratorija, kurioje jie turėjo galimybę ištirti atsineštus vandens mėginius, sužinoti, kiek juose buvo gyvybingų ir negyvybingų bakterijų. ,,Buvo labai įdomu, nes patys galėjome pasirinkti geriamo vandens mėginius ir juos atsivežti į laboratoriją. Su drauge įsipylėme mokyklos vandens, nes skaičiau, kad mokyklos, darželiai, ligoninės bei maisto pramonės įmonės šiuo aspektu yra laikomos padidintos rizikos vietomis. Išklausėme specialistės patarimų dėl mėginio paėmimo. Pasirodo, norint atlikti bakteriologinius vandens tyrimus, rekomenduojama iš vaistinės pirkti sterilų indą. Dabar, sužinojusi tiek naujos informacijos, mielai tyrimus kartočiau, pasistengčiau, kad rezultatai būtų tikslesni“, – savo įspūdžiais dalinosi IId klasės mokinė Marija Šliuožaitė.

Kita gimnazistų grupė rinkosi paskaitą ,,Ar paukščiai pasaulį jaučia taip pat kaip ir mes?“, kurią vedė Klaipėdos universiteto Gamtos muziejaus ornitologas ir gamtininkas Modestas Bružas. Kadangi paskaita vyko Gamtos muziejuje, mokiniai galėjo patyrinėti paukščių ir graužikų iškamšas. Jaunasis dėstytojas supažindino paauglius su paukščių anatomija, jutimais ir pojūčiais. IIb klasės mokinys Liudas Gižas teigia, kad paskaita buvo įdomi ir naudinga, nes pateiktą informaciją suprato labai aiškiai. Labiausiai jam patiko klausytis paukščių balsų įrašų, sužavėjo filmukai apie tai, kaip paukščiai gaudo grobį arba ginasi ir kuo paukščių rega bei klausa skiriasi nuo žmogaus.

Jaunieji mokslo festivalio lankytojai ne tik sužinojo apie naujausias mokslo ir technologijų tendencijas, bet ir patys galėjo tas technologijas išbandyti. Tokia patirtis leidžia suvokti plataus tarpdisciplininio išsilavinimo, kūrybiškumo reikšmę, lavina kritinį mąstymą ir ruošia jauną žmogų nenuspėjamai ateičiai.

Rugilė Žvirblytė, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos informacijos sklaidos klubo korespondentė