2018-09-20 Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos IIIa ir IIIc klasių mokiniai, lydimi klasių vadovių Raimondos Mankevičienės ir Ingos Ulonienės, vyko į didžiausią Baltijos regione moderniųjų technologijų ir verslumo renginį „#SWITCH! 2018“ Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ Vilniuje.

Renginį atidarė, mokinius bei jų mokytojus pasveikino Europos Parlamento narys ir „#SWITCH! 2018“ organizatorius Antanas Guoga.

Technologijų erdvėje bei mokslo mugėje mokiniai savo akimis galėjo pamatyti ir rankomis išbandyti įdomiausias technologijas ir inovatyvias pramogas – nuo 3D printerio iki drono, „pasivaikščioti“ po virtualią realybę, net sukonstruoti robotuką.

Mokiniai, dalyvavę „#SWITCH! 2018“ Jaunimo programoje, išgirdo stulbinančių sėkmės istorijų, padrąsinančių ateitį sieti su skaitmeniniu pasauliu. IIIa klasės gimnazistėms Emilijai, Aistei, Gretai ir Anelei labiausiai patiko aktoriaus Manto Stonkaus pranešimas ,,Misija įvykdyta. Kas toliau?“. Jis pasakojo apie savo pirmuosius ir svarbiausius vaidmenis mokykloje bei patekimą į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, dalinosi patirtimi, kaip beatodairiškai siekti savo tikslų ir kaip išnaudoti socialinę mediją.

Gimnazistai susidomėję klausėsi verslininkės Ados Jonušės, kylančios technologijų žvaigždės Rytų ir Vakarų Europoje, pranešimo apie naujausias technologijas ir jų pritaikomumą versle. Tarptautinės organizacijos Turning Society bendraįkūrėjas ir Turing School vadovas Lukas Kaminskis savo pranešime teigė, jog mokyklose būtina keisti nusistovėjusius mokymo metodus, reikia diegti inovatyvias programas bei priimti technologinius sprendimus. Ragino mokinius ir mokytojus nebijoti iššūkių ir pasiryžti tapti XXI amžiaus inovacijų lyderiais.

Mokytojai taip pat turėjo galimybės pasiklausyti pranešimų, kokių įgūdžių reikės mokiniui, kad baigęs mokyklą nepasimestų darbo rinkoje ir gebėtų greitai prisitaikyti prie sparčių pokyčių. Suomijos atstovė, buvusi Švietimo ministrė Henna Virkkunen, pasidalino geraisiais savo šalies švietimo sistemos pavydžiais ir sėkmės istorijomis. Mokytojai galėjo pasimokyti konkrečių būdų, kaip motyvuoti mokinius bei skatinti didesnį jų įsitraukimą ne tik pamokų, bet ir užklasinės veiklos metu.

Renginio pabaigoje mokiniai kartu su mokytojais vykdė įdomią užduotį – sukurti idėją Lietuvai, konkrečiai savo miestui ar mokyklai. Gimnazistai siūlė Gargžduose įsteigti mokslo technologijų inovacijų centrą, kuriame jauni žmonės galėtų dalintis savo idėjomis, įgytų reikiamų žinių ir įgūdžių, gautų paramą įgyvendinant savo sumanymus mokslo technologijų srityje.

Raimonda Mankevičienė, IIIc klasės vadovė