Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija jau 26 metus vykdo projektą „Draugystė su Švabacho menų gimnazija“. Rugsėjo 20 – spalio 1 d. dvidešimt keturi I-IV gimnazijos klasių mokiniai ir juos lydintys trys mokytojai viešėjo Švabacho mieste (Vokietija). Kelionės tikslas – susipažinti su šios šalies kultūra, papročiais, bendraamžių gyvenimo ir mokymosi ypatumais, patobulinti anglų kalbos žinias ir kalbėjimo įgūdžius.

Svetingoje šalyje nuobodžiaut nebuvo kada. Pailsėję po ilgos kelionės saulėtą šeštadienio popietę mokiniai lankėsi kultūriniame šiaurės Bavarijos centre – Niurnberge. Miestą mokiniai pažino dviem būdais: savarankiškai su naujaisiais draugais dieną nėrė į miesto šurmulį, o vakarui atėjus, vedami patyrusių gidų, klaidžiojo didingą viduramžių praeitį menančiomis gatvelėmis. Labiausiai visus projekto dalyvius sužavėjo dvi dienas trukusi kelionė į Alpių kalnus. Mes negalėjome nuslėpti susižavėjimo, matydami besikeičiantį kraštovaizdį. Eidami daugiau nei 2400 m. Karvandel kalno viršūnėje esančiu taku, patyrėme daug puikių emocijų. Po nakvynės jaunimo nakvynės namuose Alpių papėdėje merkiant lietui išbandėme savo jėgas keliaudami Vokietijos ir Austrijos pasienyje esančiu Leutasch tarpekliu, o pakeliui į namus Švabache stabtelėjome prie Noišvanšteino pilies, kurios atvaizdą Disnėjaus kino kompanija pasirinko savo logotipu.

Po šios įspūdingos kelionės mums duris plačiai atvėrė Švabacho menų gimnazija. Po susitikimo su mokyklos direktoriumi ir trumpo gimnazijos mokytojų bei mokinių koncerto mokiniai buvo įtraukti į mokyklos gyvenimą: dalyvavo pamokose, kur turėjo galimybę ne tik pasitikrinti savo matematikos, chemijos, fizikos ir kitų mokomųjų dalykų žinias, bet ir palyginti mokyklos gyvenimo subtilybes. Lietuvaičius nustebino, kad vokiečių mokiniams mobiliaisiais telefonais leidžiama naudotis tik ieškant pamokai reikalingos informacijos. Patiko, kad mokiniai nebijo diskutuoti ir išsakyti savo nuomonės. Vėliau projekto dalyviai gimnazistai turėjo galimybę netradiciniu būdu susipažinti su Švabacho miestu: susiskirstę į grupes dalyvavo žaidime „Lobių medžioklė“, kurio metu reikėjo aplankyti įvairius objektus, sužinoti informaciją, kūrybingai nusifotografuoti ir panaudojant mobiliuosius telefonus nuotraukas nusiųsti projekto koordinatoriams, kurie kompetentingai įvertino atliktą darbą. Trečiadienį smagiai praleidę rytą mini golfo lauke, popiet mokiniai toliau tęsė pažintį su Bavarijos regionu jau su juos priėmusiomis šeimomis. Ketvirtadienio diena nukėlė mus į viduramžius, nes lankėmės į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktame Regensburgo mieste. Siaurutės gatvelės, dangų remiantys bažnyčios bokštai, tiltas per Dunojaus upę vėl vertė visus aikčioti. Penktadienis buvo skirtas mokinių gebėjimams patikrinti. Į grupeles susiskirstę mokiniai gamino vokiškus patiekalus, kūrė profilio piešinius, dekoravo kuprines bei mokėsi šokti. Mokinių atlikta veikla buvo pristatyta vakare gimnazijoje vykusioje vakaronėje, į kurią atvyko ne tik mokiniai, bet ir jų tėveliai bei šeimos nariai. Vakaronės metu buvo ištarta daug padėkos žodžių, visi buvo sužavėti Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos abiturientės Saulės atliktu kūriniu „Falling in love“.
Šeštadienį, atėjus laikui atsisveikinti, dauguma projekto dalyvių braukė ašaras, netrūko apsikabinimų ir pažadų vėl susitikti.

Kelionė taip pat neprailgo, nes pakeliui į Švabachą aplankėme didingąjį Dresdeną, o grįždami sustojome Prahoje. Abiejuose miestuose trumpą ekskursiją vedė mokytojas E. Venckauskas, lydėjęs grupę kelionėje.
Dienos, praleistos Vokietijoje, buvo ypatingos mokiniams. Aprašydami savo įspūdžius dauguma mokinių džiaugėsi galimybe pažinti nuostabius žmonės. Juos sužavėjo šeimų, kuriuose jie gyveno, rūpestingumas, svetingumas ir draugiškumas. Kelionė suteikė galimybių mokiniams geriau pažinti vieniems kitus, priimti bendrus sprendimus. Šia kelione džiaugiamės ir mes, projekto organizatorės. Emocijos, nuoširdumas, atvirumas, draugiškumas, pagalba vienas kitam, supratingumas lydėjo visą kelionę. Todėl ši projektinė veikla ypatinga, nes kiekvieną kartą išsiskirdami sakome ne „viso gero“, bet „iki susitikimo kitąmet“.

E. Girgždienė ir A. Kalinauskienė, anglų kalbos mokytojos ir projekto organizatorės