Nors vietos savivaldos diena Lietuvoje minima nuo 2007 metų, Švietimo centas į ją įsijungė tik šių metų spalio 10 d.
Džiugu buvo sulaukti gausaus svečių būrio iš Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos. „Kranto“ trečiokėliai kartu su savo mokytojomis Danute Elena Raudiene ir Ilona Stoniene atėjo pažiūrėti, kur mokosi Klaipėdos rajono mokytojai. „Mokytojams irgi reikia mokytis, kad gerai išmokytų savo mokinius“, vieningai klegėjo mokinukai. Švietimo centro direktorė Ramutė Sirutienė ir metodininkė Nomeda Skliuderienė papasakojo svečiams, ką veikia švietimo centro darbuotojai, kaip kuriamos mokytojų kvalifikacijos tobulinimo programos, kaip transliuojamos nuotolinės paskaitos, kaip mokosi mokytojai, kas tai yra Mokyklų metodinė taryba ir t.t.

Smalsūs trečiokėliai analizavo skaitmenines diagramas ir patys padarė išvadą, kad kiekvienais metais kvalifikacijos tobulinimo renginiuose dalyvauja vis daugiau mokytojų, o nuotolinių paskaitų, kurias visos šalies mokytojams transliuoja metodininkas Julius Adomkus, klausosi daugiau nei 16 tūkstančių pedagogų. Nors „Kranto“ trečiokai demonstravo savo žinias ir išprusimą, tačiau ką reiškia „TAU“ negalėjo atsakyti nei vienas gudročius. Pasirodo švietimo centre dar yra ir trečiojo amžiaus universitetas ir jame mokosi tie, kam daugiau nei 55 metai! Pasirodo žmogus mokosi visą gyvenimą ir tame universitete yra studentų, kuriems jau daugiau nei 80 metų! Mokinukams buvo įdomu, kas yra webinaras, kaip ir kodėl mokytojai keičiasi savo gerąja patirtimi. O kiek jie pateikė argumentuotų atsakymų į klausimą „Kas yra prasmingas mokymas ir mokymasis“! Sužinojo vaikai, kad Klaipėdos rajonas yra vienas iš nedaugelio šalies rajonų, kuriame kiekvienais metais didėja mokinių skaičius. Štai šiemet jis išaugo net 113 mokinių. O didžiausia rajone yra Gargždų „Minijos“ progimnazija, kurioje mokosi net 1063 mokiniai.

Aiškinosi trečiokai ir sąvokas „formalusis ir neformalusis švietimas“, Sužinojo, kad Klaipėdos rajone yra 3 daugiafunkciai centrai, kur po vienu stogu telpa ir mokykla, ir biblioteka, ir vaikų darželio grupės ir dar kaimo bendruomenei vietos lieka. Išsiaiškino, kokios neformaliojo švietimo įstaigos veikia Klaipėdos rajone ir kokia iš jų nauda mokiniams. Smalsu buvo vaikams „gyvai“ pamatyti, kaip Centro auditorijoje mokosi mokytojai.

Po Centro veiklos pristatymo organizuota viktorina apibendrino tai, ką svečiai sužinojo. Pasirodo trečiokai jau moka įdėmiai klausyti, nes į visus klausimus atsakyti veržėsi visi, bet laimėjo greičiausiai pakėlę ranką ir atsakę į klausimus. Prizai – švietimo centro užrašų knygelė ir stebuklingas parkeris, kurio rašydamas darai mažiau klaidų!

Neliko vaikų nepastebėta viena Mokyklų metodinės tarybos nuotrauka, kurioje jos pirmininkė D. Raudienė, kartu su kitais Mokyklų metodinės tarybos narias dalyvavo Drevernos Gintaro kelio edukacinėje programoje ir išbandė gintaro dulkių reakciją į ugnį. Po komentaro, kad šioje nuotraukoje mokytojai Ugnies deivės Gabijos prašo, kad visi vaikai norėtų mokytis, kad visi mokytojai mylėtų vaikus ir jiems perduotų visas savo žinias, vaikai nuščiuvo ir susimąstė. Keli vaikinukai, pasirodo, staiga suprato, kodėl jie šiemet labiau nori mokytis ir jiems labiau sekasi...

Nuo šiol savivaldos dieną visada lauksime mokinukų!