Nuo šios dienos Švietimo centre eksponuojami nuostabūs, turtingi spalvomis, iš pirmo žvilgsnio sudarantys tapybos darbų įspūdį – Angelės Pakamorienės spalviniai.
Angelė Pakamorienė – Gargždų „Minijos“ progimnazijos geografijos mokytoja ekspertė, Klaipėdos rajono geografijos mokytojų metodinio būrelio pirmininkė, organizuojanti respublikines geografijos olimpiadas bei padedanti pasiruošti šalies jauniesiems geografams tarptautinėms geografijos olimpiadoms. O šiais metais mokytoja pasiūlė ir rajono kolegoms suburti geografų akademinę grupę bei reguliariai rinktis į sesijas, kurių metu mokytojai padėtų stiprinti savo mokinių geografijos žinias. Galbūt tokios akademinės sesijos-pamokos padės labiau atsiskleisti gabiems rajono mokiniams, galbūt išvysime daugiau rajono jaunųjų geografų respublikinėse olimpiadose, o gal ir tarptautinėse... Tuo tikime.

Pažinę Angelę kaip talentingą geografijos mokytoją niekas net nepagalvojo, kad ji turi talentų ir kitose srityse. Apie spalvinius mokytoja kalba noriai pati:
„Spalvinimą prisimename iš vaikystės... Tačiau naujai tai galime atrasti jau suaugę.

Man spalvinimas tapo kelione po pasaulį ir išskirtinių vietų fiksavimas bei įsisąmoninimas. Susidaro įspūdis, kad kiekviena ši vieta aplankyta, ištyrinėtas kiekvienas kampelis, žinomas kiekvienas objektas. O kad suaugusiems spalvinimas nesitapatintų su laiko švaistymu, pateikiami keli mokslininkų įrodyti teiginiai.

Įrodyta, kad spalvinimas palankiai veikia emocinę ir protinę suaugusiųjų sveikatą, taikoma kaip alternatyva meditacijai, būdas atsipalaiduoti ar nusiraminti.

Spalvinimas lavina net protinius gebėjimus. Spalvinant suaktyvinamos galvos smegenų sritys, atsakingos už dėmesio sutelkimą ir koncentraciją.

Maža to, spalvinant lavinami problemų sprendimo ir organizaciniai įgūdžiai.

Spalvinant dirba abu galvos smegenų pusrutuliai – ir kairysis, ir dešinysis. Kai galvojame apie pusiausvyrą, spalvų pasirinkimą ir kai braukiame pieštuku per popierių, laviname smulkiąją motoriką. Taigi šiuo atveju reikėtų kalbėti ne tik apie psichologinį, bet ir apie ergoterapinį spalvinimo poveikį.

Spalvinimas – vienas iš sąmoningumo lavinimo metodų, turinčių tiek terapinį, tiek sveikatinamąjį poveikį. Spalvindami neigiamas mintis pakeičiame teigiamomis, maloniai nuteikiančiomis“.

Paroda „Nuspalvintos pasaulio akimirkos“ veiks iki lapkričio 30 d. Kviečiame apsilankyti.