Vasario 19-ąją Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos ir lopšelio-darželio „Naminukas“ bendruomenės organizavo respublikinę švietimo įstaigų parodą-mini mokymus „Projektų mugė“.

„Krante“ vykusį renginį atidarė „Naminuko“ ugdytinė Urtė Stonkutė, pasakojusi istoriją „Do drauga“. Pasakorę parengė ikimokyklinio ugdymo mokytoja Virginija Karpavičienė, o nuskambėjus „Kranto“ pagrindinės mokyklos Dainos studijos „Bangelė“ dainai „Mano namai“, kurią parengė muzikos mokytoja Rasa Linkienė, sveikinimo žodžius susirinkusiems tarė organizatoriai: Inga Rankelienė ir Rima Butkuvienė bei Klaipėdos rajono mero pavaduotoja Violeta Riaukienė, pasidžiaugusi dalyvių, besidalinančių įgyvendintų projektų sėkme bei patirtimi, gausa.

„Du draugai – lopšelis-darželis „Naminukas“ bei „Kranto“ pagrindinė mokykla – susėdo ir nusprendė, kad yra daug gražių nuveiktų darbų, daug įvykdyta įdomių projektų, kuriais norisi su kitais pasidalinti“, – renginio tikslą pristatė „Naminuko“ direktorė Raimunda Mockuvienė.

„Projektų mugėje“ dalyvavo apie 200 ikimokyklinių įstaigų, pradinių klasių mokytojų ir pagalbos vaikui specialistų iš Klaipėdos rajono, Šiaulių, Mažeikių, Klaipėdos, Skuodo, Palangos bei Plungės. Renginio metu pristatyti net 65 projektai.

Klaipėdos rajono švietimo centro direktorė Ramutė Sirutienė skaitė pranešimą „Klaipėdos rajono švietimo įstaigose įgyvendinami ESFA ir Klaipėdos rajono savivaldybės finansuojami projektai“, Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Virginija Butkuvienė – „Šiandien – kai kurių, po metų – daugumos, po 5-erių – beveik visų – kas?“, pranešimą apie projektą „Lyderių laikas 3“, vadovaujamą „Kranto“ direktoriaus Egidijaus Žiedo, o Gargždų „Minijos“ progimnazijos informacinių technologijų mokytojos Raminta Birgėlienė ir Ramunė Našlėnienė pristatė eTwinning projektą „Močiutės austu takeliu per Lietuvą einu“. Mokytojos susirinkusiems pateikė ir užduotį – įausti po juostelę į rėmelį.

Po pranešimų susirinkusieji lankėsi „Projektų mugėje“, kurioje buvo galima apžiūrėti stendus su įgyvendintomis idėjomis, projektų metu pagamintais produktais bei dalyvavo mini mokymuose, edukacijose ir kūrybinėse dirbtuvėlėse.

„Projektų mugėje“ buvo galima susipažinti su „MozaBook“ edukacine platforma. Tai – labai didelės turinio apimties interaktyvaus mokymo priemonė. Vien 3D vizualizacijų, leidžiančių realiai suvokti, kaip vyksta tam tikri procesai (įvairiuose gamtos moksluose, pvz.: biologija, fizika ir pan.), yra daugiau kaip 1 000. Programa leidžia lengvai pasiruošti pamokoms, importuoti savo turinį (pdf ir pan.), koreguoti, kurti bei redaguoti testus. Taip pat buvo galima išbandyti visiškai naują produktą Lietuvoje – „ClassVR“ virtualios realybės vizualizacijų sprendimą.

Renginio pabaigą vainikavo projektų nominacijos, kurias paskelbė Klaipėdos rajono švietimo centro direktorė Ramutė Sirutienė ir Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Irena Barbšienė.

„Projektų mugės“ organizatoriai su kolegomis atsisveikino ne ilgam, bet iki susitikimo po metų.

Renginį rėmė UAB „Ažiūra“ ir UAB „Redstena“.

Partneriai: Klaipėdos rajono švietimo centras, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyrius.

Renginio organizatorės ir koordinatorės:
Inga Rankelienė, Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui;
Rima Butkuvienė, Gargždų lopšelio-darželio „Naminukas“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui

NUOTRAUKŲ ALBUMAS: https://photos.app.goo.gl/Xu2vto8JX89Vzy3C7