2019 m. vasario 26 – 28 dienomis Vilniaus Universiteto Gyvybės Mokslų Centre vyko tarptautinė gyvybės mokslų konferencija “The COINS 2019”, dalyvavo Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos biologijos mokytojos metodininkės Raimondos Mankevičienės ugdytiniai Ignas Grinevičius, Emilija Ložytė ir Greta Vendelytė.


„The COINS“ – didžiausia studentų organizuojama konferencija Europoje, rengiama Vilniaus Universiteto Studentų Atstovybės Gyvybės mokslų centre jau 14-ąjį kartą. Konferencijoje pranešimus anglų kalba skaitė mokslininkai iš Lietuvos, Izraelio, Nyderlandų, Jungtinės Karalystės, Danijos ir Vokietijos. Gyvybės mokslų renginyje buvo aptariamos trys pagrindinės mokslinės temos: molekulinė biologija, ląstelių biologija ir neurobiologija.
Konferencijos dalyviai mokiniai pagilino savo žinias molekulinės biologijos, ląstelių biologijos ir neurobiologijos srityse, išbandė darbą laboratorijoje, vykdydami įvairius bandymus. Konferencija gimnazistams buvo naudinga ir karjeros planavimo kontekste: mokiniai daug sužinojo apie gamtos mokslų bei medicinos krypties studijas, apie mokymosi Vilniaus universitete galimybes ir sąlygas.

 

Raimonda Mankevičienė, Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos biologijos mokytoja metodininkė