Kaip ir visi kasmet laukiame atbundančios gamtos, kuri nusidažo ryškesnėmis spalvomis, taip ir kasmet laukiame šilto susitikimo su rajono mokyklų bibliotekininkų būreliu. Gegužės 8 – ąją dieną paminėdami 2019 Žemaitėjės metus atvykti pakvietėme į Plikių Ievos Labutytės pagrindinę mokyklą. Atvyko ir Klaipėdos rajono švietimo skyriaus specialistė Rasa Žvaginienė, ir rajono mokyklų bibliotekininkės. Mielai svečiais rūpinosi Tatjana Zaksienė, Vitalija Vilkaitė, mokyklos bibliotekininkės.

Svečius nuotaikingai pasitiko gyva žemaičių kalba, linksmai į taktą lingavę ne tik šeštos klasės mokiniai, bet ir susirinkę svečiai. Prisimindami žemaičių tarmę, draugiškai užtraukėme žemaitiškas sutartines ir sušokome žemaitišką polką. Gerbiamus svečius supažindinę su mokyklos aplinka, puoselėjamais darbais, šiltai pakvietė bibliotekininkė Tatjana Zaksienė pasidomėti ir tautodailės darbais, pasidalinti gerąja patirtimi.

Kaip tarėm, taip ir pavyko, tad bibliotekininkų būrys sugužėjo į aktų salę, kad pasigėrėtų matomu reginiu, kuomet Plikių šaunieji šeštokai, ką tik sugrįžę iš Ukrainos teatro festivalio, parsivežė antrąją vietą, suvaidinę žymųjį spektaklį „Pelėnė“. Pagrindinė iniciatorė, spektaklio režisierė, rusų kalbos mokytoja Natalija Lytovchenko subūrė pagrindinius veikėjus trumpam vaidinimui, o suaugusiuosius nejučia nugramzdino į vaikystės pasakų laikus ir privertė susimąstyti, kaip išdidžiai skamba rusų kalba vaikuose.

Pasidalinę vieni su kitais neišdildomais įspūdžiais, tikėtina, sukūrėme pakylėtą nuotaiką visai dienai. Ir lai skamba dainos mūsų ausyse, ir lai tyras žmonių bendravimas sušildo mus savo šiluma.

Bibliotekininkės Vitalija Vilkaitė ir Tatjana Zaksienė