2019 11 19 09 25 43 Buvusios gimnazistės žinutės nešėjosGargždų „Vaivorykštės“ gimnazistai per klasės valandėlę turėjo gausų veiklų, skatinančių save patyrinėti bei geriau pažinti, pasiūlą. Viena iš jų – pokalbis su buvusiomis gimnazistėmis Kristina Liutikaite ir Živile Banyte, dabar dirbančiomis Užsienio reikalų ministerijos Jungtinių Tautų, tarptautinių organizacijų ir žmogaus teisių departamente.

Merginos grupei IIa, IIIe ir IVb klasių mokinių pristatė savo atliekamo darbo pobūdį (ką reiškia buvimas diplomatu, kaip tinkamai atstovauti valstybei tarptautinėse organizacijose, kaip analizuoti ir vertinti kitų valstybių pozicijas, pavyzdžiui, Jungtinių Tautų Žmogaus teisių taryboje), kalbėjo apie diplomatinėje tarnyboje reikalingą išsilavinimą (be tarptautinių santykių, politikos ar teisės išmanymo būtinas nepriekaištingas gimtosios kalbos, nors dviejų užsienio kalbų mokėjimas, atidus domėjimasis ne tik savo šalies, bet ir pasaulio įvykiais, gebėjimas tartis (derėtis), paaiškino apie diplomatams suteikiamą imunitetą ir tam tikras privilegijas, demonstravo darbo segtuvą, diplomato pasą.
Gimnazistams Užsienio reikalų ministerijos darbuotojos patarė stebėti save, labiau analizuoti, kas sekasi, kas patinka, kokia veikla traukia?.. Buvo pasiūlyta pabandyti įsivaizduoti, kokioje darbo vietoje, kaip apsirengusį, ką veikiantį save mato! Buvusios ,,Vaivorykštės“ mokinės jaučiasi profesinėje veikloje suradusios save, tad perduoda žinutę jaunesniems – viskas prasideda nuo savęs stebėjimo ir bandymų, o tai nėra taip paprasta. Svarbiausia – veikti, nesėdėti rankų sudėjus ir ieškoti.

VAIZDO REPORTAŽAS

Zofija Vaitkuvienė, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos IIIe klasės vadovė