vaivorykstes gimnazistu sekme protu kovoseVasario 27 dieną Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos moksleiviai: Emilija Ilginytė (IIIc), Justas Kundrotas (IIIc), Gintarė Lamsodytė (IIIe), Marija Stalmokaitė (IIIe), Aušrinė Tverskytė (IVd) ir Haroldas Žalūda (IIId), globojami gimnazijos lituanisčių Zofijos Vaitkuvienės ir Nerijos Valinčienės, dalyvavome protų mūšyje „Lietuvių kalba ir istorija: kelionė šimtmečiais. NUO ANTIKOS IKI MŪSŲ DIENŲ“. Renginys vyko Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešojoje bibliotekoje, kur minimos Lietuvių kalbos dienos.

Protų mūšis buvo sudarytas iš šešių turų: mokiniai pasinėrė į skirtingų epochų laikotarpius, prisiminė antikinius posakius, žymias literatūros asmenybes bei perskaitytas knygas. Paskutiniame ture kovėsi komandų kapitonai, kuriems buvo užduotas suktas klausimas, o atsakymas slypėjo juodoje dėžėje. Pasibaigus protų mūšiui ir susumavus balus, paaiškėjo, kad pirmoji vieta bei nugalėtojų titulas atiteko mums – „Vaivorykštės“ gimnazistams. Vėliau visi mokiniai buvo pakviesti sudalyvauti „Kahoot“ žaidime, kur 25 klausimų sesijoje kiekvienas individualiai pasitikrino savo žinias. Ir šį kartą pirmoji vieta pradžiugino mūsų gimnazistę Emiliją Ilginytę (IIIc).
Renginio organizatoriai – Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešoji biblioteka ir Klaipėdos „Aitvaro“ gimnazija – pasistengė ne tik originaliau paminėti Lietuvių kalbos dienas, bet ir sumaniau organizavo lietuvių kalbos ir literatūros žinių pasitikrinimą!

Aušrinė Tverskytė, IVd klasės mokinė

Nuotraukos organizatorių