konferencija naudingas patyriminis mokymosi budasGargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos abiturientės Julija Bendikaitė, Gabrielė Čiunkaitė, „užnorintos“ gimtosios kalbos mokytojos Zofijos Vaitkuvienės, dalyvavo respublikinėje lietuvių kalbos ir literatūros konferencijoje „Lietuvių maža, mes galime išlikti tik savo mokslu, gabumais, darbštumu“ (A. Stulginskis). Renginys skirtas Lietuvių kalbos dienoms paminėti.


Merginos turėjo galimybę ne tik pasiklausyti Klaipėdos „Aukuro“, Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijų dvyliktokų pasisakymų įvairiomis literatūros temomis, bet ir pačios dalijosi įžvalgomis: Gabrielė analizavo „Saviraiškos temą lietuvių literatūroje“, Julijos tyrinėta tema „Tapatybės suvokimas XX a. lietuvių literatūroje“.

Gimnazistėms, aktyviai dalyvaujančioms įvairiose veiklose ne tik mokykloje, pritiko ugdymosi būdas, leidžiantis įprasminti mokymąsi, pasitikrinti viešojo kalbėjimo įgūdžius, gilinti socialines emocines kompetencijas. Dar kartą įsitikinta, jog patyriminė praktika yra veiksminga priemonė tobulėjimui.

VAIZDO REPORTAŽAS

Zofija Vaitkuvienė, „Vaivorykštės“ gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė