naujos tradicijos gali buti kuriamos ir nuotoliniu buduBalandžio 10 d. rytą Dituvos pagrindinės mokyklos bendruomenė pradėjo gražia šventine gaida – Mažosios Lietuvos muziejaus edukatorės Agnės Adomaitytės nuotoline edukacine pamoka, tema "Velykų papročiai Mažojoje Lietuvoje".

Pamokos metu mokyklos bendruomenei (mokiniams – tėvams – mokytojams) buvo papasakota apie tradicijas didįjį ketvirtadienį, apie ramybės laikymąsi penktadienį, pasiruošimo darbus prieš Velykas šeštadienį; rodyti įvairiausi margučių dažymo būdai natūraliomis medžiagomis. Mokytojos su edukatore tarpusavyje dar spėjo pajuokauti, jog anksčiau, per darbus, kiaušinius apklijuodavo tik lipdukais, tačiau šių dienų situacija keičia mus; atrodo, visi gavome bent kelias minutes papildomo laiko ne tik pasidomėti senaisiais papročiais, bet ir patys juos išbandyti. Išbandyti dažymą su obels žieve, mėlynuoju kopūstu, o patiems kruopščiausiems – ir kiaušinių marginimą vašku.

Nuotolinę edukacinę pamoką apie Velykas užbaigė mokyklos pavaduotojos Linos Nedveckienės sveikinimo žodis: priminimas šventes sutikti su artimiausiais namuose, linkėjimai sveikatos. Šios dienos edukacinė pamoka – mokyklos naujų tradicijų kūrimo idėja, kai kiekvieną penktadienį, pirmų pamokų metu, mokyklos bendruomenė kviečiama susiburti prie kompiuterio ekrano su puodeliu kavos, kakavos ar arbatos ir taip visiems bent pusvalandį pabūti kartu, išgirsti naujų dalykų ne oficialių pamokų kontekste. Taip prieš savaitę Klaipėdos universiteto doktorantė Milda Kontrimė, dirbanti mokykloje istorijos mokytoja, pradėjo edukacinių pamokų ciklą pristatydama istorinę paskaitą “Ilga karantino istorija – ir aš joje”. Jei į nuotolinę paskaitą prieš savaitę susirinko apie 30 5–10 klasės mokinių, tai tarpu šiandien sąrašas viršijo ir 70 klausytojų. Viliamės, kitus penktadienius skaičiai jau bus triženkliai! Mokyklos administracija ir pedagogai optimistiški – naujos tradicijos gali būti kuriamos ir nuotoliniu būdu.

Linkėdami kolegų ir mokinių šeimoms kokybiško laiko kartu, naujų atradimų dažant kiaušinius, naujų skonių kartu kepant Velykinį keksą, daug juoko susėdus prie bendro švenčių stalo – Dituvos mokytojų kolektyvas.

VAIZDO ALBUMAS

Milda Kontrimė, Dituvos pagrindinės mokyklos istorijos mokytoja.

 

Klaipėdos rajono švietimo centro naujienlaiškių prenumerata