2020 05 21 10 55 05 2020 05 Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos abiturientų menų dailės egzamiKiekvieną pavasarį Klaipėdos rajono Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijoje vyksta menų (dailės) mokyklinis brandos egzaminas (DMBE). Galime pasidžiaugti, kad šiemet mokiniai šį egzaminą spėjo išlaikyti prieš karantiną – kovo 12 d.

Jau tapo tradicija, kad gimnazistai kūrybinius darbus palieka mokyklai kaip gražų interjerą puošiantį prisiminimą. DMBE darbuose vyrauja vis įvairesnės temos ir technikos. Taip ir šiemet visi 6 abiturientai nustebino savo darbų įvairove: buvo atlikti ne tik molbertiniai piešimo, grafikos ( kalkografijos) darbai, bet ir monumentaliosios tapybos kūriniai – freskos. Sieninės tapybos darbai papuošė pradinių klasių korpuso laiptinę nuo pirmo iki trečio aukšto. Čia savo vietą atrado pasaka ,,Eglė – žalčių karalienė“ su abėcėle, žydinčios gėlės su daugybos lentele ir balti angelo, vilties sparnai. Vaikinai nupiešė geometrinių kūnų ir buitinių daiktų natiurmortus, o triptike – prisimintos ir įamžintos prieverpstės.

Tikime, kad interjero puošimas pačių mokinių kūrybiniais darbais ilgam padės lavinti mokinių estetinę nuovoką ir skonį, primins humanitarinių ir tiksliųjų mokslų svarbą.

Birutė Česnauskienė, Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos dailės mokytoja metodininkė

 

Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos abiturientų menų (dailės) egzamino darbų paroda

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos abiturientų menų (dailės) egzamino darbų paroda