gargzdu vaivorykstes gimnazistai aktyvus tarptautines jaunimo tobulejimo programos dofe dalyviaiŠį rudenį tarptautinės jaunimo tobulėjimo programos DofE (The Duke of Edinburgh’s International Award) Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos dalyvių komandai, vadovaujamai socialinės pedagogės Rositos Jankauskaitės ir matematikos mokytojo Giedriaus Žemaičio, Vilniuje vykusioje Apdovanojimų ceremonijoje buvo įteikti sertifikatai, patvirtinantys dalyvavimą programoje, ir bronzos bei sidabro ženkleliai. Bronzos ženkleliais džiaugiasi III kl. gimnazistai Milda Jurgaitytė ir Tautvydas Šerlinskas, sidabro – III kl. gimnazistės Gabija Mockutė, Rugilė Rudgalvytė, Neda Strumylaitė ir GretaVilimaitė.

Jaunuoliai tobulėjo trijose programos dalyse: įgūdžių formavimo, paslaugų/savanorystės, aktyvioje veikloje ir įveikė daug valios bei pastangų reikalaujančius žygius. Visi dalyviai ėjo bandomąjį ir kvalifikacinius žygius pasirinktais maršrutais (Medsėdžiai – Veiviržėnai – Balsėnai – Judrėnai, Medsėdžiai – Stirbiai – Rusinai – Veiviržėnai, Endriejavas – Užupiai). Gimnazistai mokėsi šunų dresavimo įgūdžių, susipažino su medžioklės ypatumais, įgijo italų kalbos pradmenų, domėjosi kulinarija, mokėsi groti pianinu ir išbandė savo jėgas dainavimo srityje, tobulino knygų skaitymo įgūdžius. Programos dalyviai užsiėmė aktyvia fizine veikla: skaičiavo savo žingsnius ir siekė išsiugdyti įgūdį kartą per savaitę pasivaikščioti nueinant 16 000 žingsnių, daug dėmesio skyrė tempimo pratimams ir mokėsi juos atlikti taisyklingai, šoko šiuolaikinius gatvės šokius. Mokiniai bendravo su darželių bei pradinių klasių vaikais, kuriems reikalinga pagalba mokantis, dalyvavo gimnazijos merginų choro veiklose, karantino metu padėjo savo kaimynams atlikti įvairius buitinius darbus. Kiekvienas bronzos lygio dalyvis veikloms skyrė 52 valandas, sidabro lygio dalyvės – po 78 valandas. DofE programos vadovė Rosita Jankauskaitė džiaugiasi, kad programos vykdymas nenutrūko ir pavasarį paskelbto karantino metu. DofE Lietuva koordinatorių komanda kas savaitę organizavo Zoom sąšaukas bei teikė rekomendacijas, kaip programos vadovams ir mokiniams veiklas vykdyti nuotoliniu būdu.

Nuoširdžiai dėkojame ir mokinių tėveliams už emocinį palaikymą vykdant programą, skirtą dėmesį ir pagalbą organizuojant gimnazijos mokinių nuvykimą į Apdovanojimų ceremoniją Vilniuje. Viliamės, kad gimnazistai ir toliau aktyviai dalyvaus prasmingoje DofE programos veikloje.

VAIZDO ALBUMAS

Rosita Jankauskaitė ir Gargždų „Vaivorykštės“ informacijos sklaidos klubas