tautinis paveldas musu turtasTautodailės savitumą  privalu perduoti  jaunajai kartai, kuri, vedama šiuolaikinių technologijų, pamiršta savo ištakas, lietuvišką prigimtį ir tradicijas. Vėžaičių pagrindinėje mokykloje buvo vykdomas Tautodailės metams skirtas  Klaipėdos rajono savivaldybės iš dalies finansuojamas etnoprojektas „Tautinis paveldas – mūsų turtas“. Projekto veiklomis mokiniai buvo supažindinti su vietos tautodailininkais, tautodailės menu, kultūriniu turizmu bei suorganizuota kūrybos darbų paroda.

Mokykloje svečiavosi vietos tautodailininkai: tekstilininkė Valentina Kaubrienė  ir medžio drožėjas Raimundas Puškorius. Jie pristatė save kaip asmenybes, skatino jaunimą domėtis amatais, parodė savo rankų darbo gaminius, pamokė pasigaminti tekstilės gaminius, užgavėnių kaukes, šaukštus.

Mokykloje 1-10 klasių mokiniams buvo suorganizuoti edukaciniai užsiėmimai, kurių metu vaikai gamino lininius linkėjimų maišelius, darbelius iš siūlų, keramikos dirbinius, iš karklo šakelių pynė padėkliukus-servetėles.

Mokiniams buvo organizuotos ir pažintinės-edukacinės išvykos su edukacinėmis pamokėlėmis į Klaipėdos kalvystės muziejų (muziejaus lankymas ir edukacinė pamokėlė „Pažinkime baltų papuošalus“), į Klaipėdos Mažosios Lietuvos istorijos muziejų (edukacija „Senoji grafika“, „Žvakių liejimas“), į Klaipėdos rajono amatų centrą Veiviržėnuose (edukacinė programa iš odos). Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje 6 klasės mokiniai turėjo galimybę aplankyti Tautodailės metams skirtą parodą „Laiko sąskambiai“, kur  savo kūrybą pristatė daugiau kaip 80 Klaipėdos regiono tautodailininkų.

Mokiniai susipažino su vietos tautodailininkais, apsilankė  Klaipėdos rajone esančiuose muziejuose bei netradicinėse erdvėse mokydamiesi patyrė mokymosi džiaugsmą. Kūrybos darbų paroda „Ką kuria mano rankos?“ subūrė bendrai veiklai visą mokyklos bendruomenę. Išmokta veikla edukacinių užsiėmimų metu  bus plėtojama ir pritaikoma kasdieniame gyvenime. Tik patys mokiniai savo rankomis kurdami  meno kūrinius, stebėdami aplinką, realiame gyvenime gali  išsaugoti tautos paveldą.

VAIZDO REPORTAŽAS

Projekto vadovė Lina Lapinskienė