priekules ievos simonaitytes gimnazijos iii g klases mokiniu kurybiniu darbu virtuali paroda zolynu skirtukaiSulaukti pilką žiemos dieną mokinių darbų su lietuviškais žolynais – tai tarsi išgirsti aidą iš mokytojų vasaros mokymų, kai skambėjo juokas, netilo pokalbiai su kolegomis po kelis mėnesius trukusio karantino. Vasaros laisvė buvo trumpa, tačiau įsimintina prasmingais, širdžiai artimais užsiėmimais.

Birželio 12 d. Klaipėdos rajono mokytojams kūrybines žolynų pynimo dirbtuves vedė tautodailininkė Gintvilė Giedraitienė. Mokytojai mokėsi žolynų sruogas paversti į etninius simbolius pagal etnoprojektą „Etninių simbolių raktas bendrystei“, kurį iš dalies finansuoja Klaipėdos rajono savivaldybė.

Projekto pavadinimas šiemet įgijo jau kitą simbolinę reikšmę. Visi buvo išsiilgę bendrystės po ilgai trukusio nuotolinio bendravimo. Ir etninių simbolių kūrimas iš žolynų tapo raktu į susitikimą su bendraminčiais, jau trejus metus kuriančiais baltų raštus, ženklus kūrybiškai panaudodami įvairias technikas.

Kviečiame įkvėpti vasaros kartu su Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos III g klasės mokinių kūrybiniais darbais – žolynų skirtukais. Darbus virtualiai parodai parengė mokytoja metodininkė Birutė Česnauskienė.

Šį rudenį mokytoja vedė 6 dailės pamokas tema ,,Knygų skirtukai, dekoruoti žolynais ir etnosimboliais“ IIIg klasėje, kuriose dalyvavo 20 mokinių. Pirma buvo piešiama grafitiniais ir spalvotais pieštukais. Vėliau kurti knygų skirtukai iš vasarą sudžiovintų žolelių, pievų gėlių, smilgų, rudens medžių lapų ir kt. Sukurta 60 skirtukų. Darbai įlaminuoti – kad būtų galimybė žolynų struktūrą paanalizuoti iš abiejų pusių.

Jei pastebite, kompozicijose galima įžvelgti gyvybės medžio, rato, Rėdos rato, eglės ir kitų baltų ženklų ir etninių simbolių interpretacijas. Patyrinėkime!

VIRTUALIĄ PARODĄ RASITE ČIA: https://photos.app.goo.gl/xjyPdAvRJ8y89iCN7