Klaipėdos rajono chemijos mokytojų metodinis būrelis šių mokslo metų veiklą pradėjo edukaciniu renginiu. Spalio 23 dieną grupė chemijos, biologijos, fizikos mokytojų  ir rajono  Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Genovaitė Jurevičienė išvykome  į „BIOK laboratoriją“ Vilniuje. Gražus sutapimas: spalio 23-ąją nuo 6.02 iki 18.02 valandų chemikai švenčia molekulės, arba molio dieną.

Ši data pasirinkta  dėl Avogadro - žymaus italų mokslininko Amadeo Avogadro garbei - skaičiaus (skaičius yra lygus 6,0223 × 1023, tai dalelyčių skaičius, sudarantis vieną molį). „BIOK laboratorija “, vadinamoji įmonė, įkurta 1988 m. - viena didžiausių  kosmetikos gamintojų Baltijos šalyse. Vadovai maloniai priėmė, supažindino su veikla, technologiniais procesais.

Chemijos, biologijos mokytojams svarbu susipažinti su kosmetikos gaminiuose esančiomis cheminėmis medžiagomis, jų  poveikiu aplinkai bei žmogaus organizmui - naujos žinios  paįvairins pamokas, popamokinius renginius. Laboratorija grožio puoselėjimo priemonėms kurti naudoja geriausius gamtos išteklius ir pažangiausias kosmetikos sudedamąsias dalis , turi  5 prekės ženklus:  tai „Margarita“, „Rasa“, „Aras“, „Ecodenta“ ir „Thai“. Vartotojams siūlo daugiau  nei 170 skirtingų kūno priežiūros  gaminių: dantų pastų ir burnos skalavimo skysčių,  kremų, kosmetinių pienelių, tonikų, šampūnų ir balzamų, dušo želė , dezodorantų ir kt. Laboratorijoje dirba įvairių sričių specialistai: chemikai, biologai, kosmetologai. Siūlomos kosmetikos kūrimo ir gamybos paslaugos.

Klientui pageidaujant, specialistai gali sukurti jo poreikius atitinkančią kosmetikos formulę.  Įmonė bendradarbiauja su žymiais Lietuvos universitetais, tyrimų, grožio ir kosmetikos centrais, plastikos chirurgu,  dermatologais.

Ir mūsų grupelė buvo „įdarbinta“: aktyviai diskutavome, domėjomės ir žavėjomės, parodėme gebėjimus, viktorinoje net trys - Asta, Aldona ir Dalia - pelnė vertingus prizus, kiti gavo „paguodos prizą“, įvairių  dovanėlių, gebėjome pasigaminti „dušo želė“ - kiekvienas pagal savo skonį, „savo kvapą“. Įspūdžių, naujų žinių, dovanų  ir puikiausios nuotaikos maišeliais nešini darbo dieną baigėme ekskursija į Lietuvos  Didžiosios  Kunigaikštystės valdovų rūmus ir restauruotą  Bernardinų sodą.

Edukacinė išvyka buvo labai įdomi , reikalinga, skatinanti mokytojus ugdytis savo profesines ir bendrakultūrines  kompetencijas, plėtoti dalykines ir metodines žinias, bendradarbiauti su kolegomis. Už suteiktą galimybę  tobulintis dėkojame rajono Švietimo centro direktorei, specialistams, geranoriškam vairuotojui V. Srėbaliui.

Foto albumas - https://plus.google.com/photos/106655347167518913077/albums/5940513236327002817

Asta Vaišnoraitė, Klaipėdos rajono chemijos mokytojų metodinio būrelio pirmininkė