gimnazijoje paroda skirta tevynes gynejamsPagal susiklosčiusią tradiciją kiekvienais metais lapkričio 23-ąją dieną minima Lietuvos kariuomenės diena, o šiemet – 103-osios kariuomenės įkūrimo metinės. Ta proga Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokiniai, bendradarbiaudami su istorijos mokytoja Gražina Pupšiene,  stropiai dirbo ir įvykdė minėtai šventei skirtą projektą.

Prieš pristatant socialinius emocinius įgūdžius lavinančią edukaciją, reikia prisiminti, kaip susikūrė Lietuvos kariuomenė? Žinoma, ji buvo formuojama sunkiomis sąlygomis – 1918 metų pabaigoje, po Pirmojo pasaulinio karo, iš Lietuvos traukėsi vokiečių kariuomenė, jos pėdomis žygiavo Raudonoji armija. Atkuriama Lietuvos valstybė atsidūrė pavojuje. Tada šalies valdžia suprato, jog pasipriešinti galima tik turint savą kariuomenę. Todėl 1918 metų lapkričio 23 dieną, paskelbus pirmąjį vyriausybės įsakymą Krašto apsaugos ministerijai, pradėta kurti mūsų  armija. Dabar ši data yra laikoma Lietuvos kariuomenės įkūrimo diena ir kasmet iškilmingai minima.

Gimnazijos moksleiviai, paskatinti istorijos, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų, nusprendė pasidalinti reikiama informacija  ne tik per tradicines pamokas, bet ir kitu laiku bei įdomesniu būdu. Atlikto projekto tikslas yra, kad visi norintys ,,Vaivorykštės“ bendruomenės nariai susipažintų su Lietuvos kariuomene bei sužinotų  naujų faktų, o svarbiausia - suprastų, jog Lietuvos kariuomenė –  piliečių ir valstybės gynėjai, kurie lyg didelės šeimos nariai yra  pasiryžę paaukoti viską, ką turi, dėl Tėvynės laisvės. Mes visi esame dėkingi, kad yra asmenų, kurie nebijo eiti į kariuomenę ir mokosi saugoti, o prireikus ir ginti Lietuvos valstybę, jos teritorinį vientisumą, šalies interesus, prisidėti prie regioninio ir tarptautinio saugumo bei stabilumo užtikrinimo.  Užlipus į mokyklos antrą aukštą, prieš akis atsiveria subtili paroda. Čia galima pamatyti mokinių atneštas giminaičių, kurie tarnavo kariuomenėje tarpukario laikotarpiu, nuotraukas, kai kuriose fotografijose ir dabartiniai Lietuvos kariai, dar taip neseniai sėdėję gimnazisto suole. Galima paskaityti originalių gimnazistų minčių apie Lietuvos gynėjus ir pagilinti žinias susisteminta informacija apie šiandieninę mūsų kariuomenę. Štai čia, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje, yra glaustai pristatomos ir vaizdžiai papasakojamos ryškiausios istorijos detalės, taip paminint Lietuvos kariuomenės šventę.

,,Vaivorykštės“ gimnazijoje surengta paroda, skirta Lietuvos kariuomenei, ne tik paskatino mokinių įsitraukimą, bendradarbiavimą, bet  realizavo tarpdalykinę integraciją, kūrė teigiamas emocijas.

Lilija Vibrytė, gimnazijos IIa klasės mokinė