klaipedos r tau naujoku zemaitiskos krikstynos sedojeNepastebimai atsliūkino ruduo ir sutema vis anksčiau paslepia miesto gatves, o medžių lapai dabinasi ryškiomis rudenio spalvomis, kurių grožis gali sužavėti kiekvieną. Trapus šis grožis – savaitė, kita ir rudens spalvų simfonija baigsis. Ateis žiema...  Ta gamtos įvairovė įkvepia žmogui minčių: viskas praeina, viskas laikina, todėl būtina stebėti, veikti. Žodžiu, gyventi, suprantant, kad nėra nereikšmingų smulkmenų, kad kiekviena dalelytė yra įdomi, verta paties didžiausio susidomėjimo.

Klaipėdos rajono trečio amžiaus universiteto klausytojai naujuosius mokslo Metus pasitiko Karklėje, moksleivių poilsiavietėje „Žilvitis”. Už šią, jau tradicine tapusią, dovaną esame dėkingi poilsiavietės direktoriui Broniui Kalvaičiui.

Šventėje dalyvavo Kauno raj. TAU studentai. Svečius supažindinome su savo darbo ir veiklos pasiekimais, pasisėmėme idėjų iš jų patirties. Labiausiai kauniečius  sudomino gidas, gintarinio pajūrio edukacinių programų vedėjas, Igor Osnač, kuris atskleidė gintaro gaudymo paslaptis, įdomiai pristatė Karklės ir viso pajūrio istoriją.

klaipedos rajono tau veikla karantino laikotarpiuSpalio pabaiga sutapo su COVID-19 karantino pradžia. Bet tai ne pasaulio pabaiga. Nors užsidarę  namuose, senjorai randa būdų bendravimui. Ne veltui bibliotekoje lankyti užsiėmimai „Prisijungusi Lietuva” – išmokome bendrauti virtualiai.

Virtuali kalėdinių dovanėlių draugui, artimam žmogui, paroda visiems teikė džiaugsmo. Lauksime karantino pabaigos, kad galėtume pasveikinti nugalėtojus ir aktyviausius dalyvius.

PRIEMIMAS 2021

2020 09 23 tau studentu saviraiskos dienaPrieš 25-erius metus profesorius Medardas Čobotas Vilniuje įsteigė pirmąjį pagyvenusių žmonių universitetą. Šiandien Lietuvoje nerasime savivaldybės, kurioje nebūtų Trečiojo amžiaus universiteto (TAU). Šiai gražiai sukakčiai paminėti tarp TAU per Lietuvą keliauja projektas „Mokymosi žavesys ir džiaugsmas”.

Saulėtą rugsėjo savaitgalį mes, Gargždų TAU studentai, vykome į Raseinius, kur kartu su bendraminčiais iš Raseinių, Plungės ir Prienų įsiliejome į šio projekto veiklas.