Ikimokyklinis, priešmokyklinis ugdymas

liepojos universiteto studentai sveciavosi priekules vaiku lopselyje darzelyjeLapkričio 30 dieną Priekulės vaikų lopšelyje-darželyje svečiavosi Latvijos pedagogai iš 12-os įvairių Liepojos miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Pedagogės studijuoja Liepojos universitete ikimokyklinio ugdymo pedagogiką. Šio susitikimo iniciatorė ir organizatorė Vineta Polė, universiteto ,,Ikimokyklinio ugdymo mokytojas“ programos dėstytoja bei praktikos organizavimo koordinatorė, dirbanti Liepojos krikščioniškojo darželio pavaduotoja ugdymui.  20 studentų grupę lydėjo Jana Grava, pedagogikos ir socialinio darbo fakulteto profesorė, studijų programos ,,Priešmokyklinio ugdymo mokytojas“ direktorė Liepojos universitete. Viešnagės tikslas – susipažinti su Lietuvos švietimo sistema, įstaigos ugdymo metodika ir edukacinėmis erdvėmis.

gerosios patirties seminaras plunges lopselyje darzelyje pasakaKovo 25 d. Klaipėdos rajono ikimokyklinio priešmokyklinio ugdymo mokytojai dalyvavo gerosios patirties seminare Plungės lopšelyje-darželyje „Pasaka“. Įstaiga  su partneriais įgyvendina ES lėšomis finansuojamą projektą „Kryptingas vaikų mokymosi mokytis kompetencijų ugdymas, taikant mąstymo įpročių metodą“. 

Endriejavo pagrindinės mokyklos Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriuje yra tradicija vesti grupėse ir kitose aplinkose edukacines veiklas, įvairius renginius skirtus Lietuvai. Šiemet dalyvavome šalies įstaigų organizuojamose kūrybinių darbų  konkursuose ir projektuose – parodose: ,,Mano piešinys Lietuvai“, ,,Kaip parašyti kitaip?“, Taikos balandis 2022“ (STEAM) ir kt. Sėkmingai bendradarbiaujame su vaikučių tėveliais. Jie kartu su savo vaikais kūrė eiles, gamino Laisvės aitvarus, kuriais puošėme darželio aplinką. Integruotų veiklų metu vaikai deklamavo savo sukurtas eiles, dainavo lietuviškas dainas, šoko  ir sportavo.

projektas trys spalvosGargždų lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ 2022 m. vasario 14-25 d. vyksta projektas ,,TRYS SPALVOS“, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai bei tarptautinei Gimtosios kalbos dienai paminėti. Projekte dalyvauja visos 4-6 metų ugdytinių grupės.

gargzdu lopselio darzelio naminukas mokytojos sekmingai gilina skaitmeninio rastingumo kompetencijasPavasarį dėl COVID-19 pandemijos karantino nuotolinis ugdymas buvo iššūkis kiekvienam mokytojui. Mokytojos dalyvavo švietimo centro ir kitų įstaigų organizuojamuose nuotoliniuose kvalifikacijos tobulinimo  renginiuose. Vienoms mokytojoms sekėsi geriau, kitoms dar reikėjo pagalbos kokybiško nuotolinio darbo srityje: kuriant įvairias užduotis dienai ar veiklos planą savaitei, kuris būtų įdomus, informatyvus, motyvuojantis veikti, tinkamai pasirinkti programą ar platformą ir pan.

refleksija per meninės raiškos formas Vakar vyko KITOKS rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų nuotolinis pasitarimas. Nuotolinio mokymo(si) laikotarpiu Švietimo centras pristato trumpai vykusius renginius savo naujienlaiškyje. Reportažas apie šį pasitarimą viršija naujienlaiškio kelių eilučių rėmus. Kodėl? Nes mokytojų kūrybiškumui nėra ribų!

Pasitarimo idėja gimė kalbantis apie meno raiškos formų panaudojimą ugdyme. Nuspręsta gegužės 19 d. pasitarimo metu pateikti refleksiją apie nuotolinio mokymo(si) laikotarpį kitaip – spalvomis. Nesvarbu, kaip tai atrodytų. Tai, kaip meno terapijos procesas – apmąstai nuotolinio ugdymo sėkmes ir iššūkius, kaip jauteisi pradžioje ir dabar, ir išreiški spalvomis ar kitokiu priimtinu būdu.

2019 12 22 14 23 42 2019 12 Google nuotraukosAdventas – šilumos, susikaupimo, santarvės, gerumo ir bendrystės laikas. Tai dovana, kuri skirta kiekvienam, tai sklandantis ramybės debesis, į kurį įkritęs jautiesi palaimintas, tai praskrendantis paukštis, po kurio sparnu telpa visos duotybės: laukimas, tikėjimas, viltis...

Šv. Kalėdos – svarbiausia ir didžiausia metų šventė. Daug paslapties, gėrio, grožio, dėmesio vienas kitam. Šios šventės LAUKIMAS toks pat svarbus laikotarpis.

Etnokultūros savaitė „Iš lobių skrynelės į vaikų širdeles“ Gargždų lopšelyje-darželyje „Naminukas“ vykdoma jau ketvirtus metus pirmą advento savaitę.

Įvairių renginių metu ugdytiniai, tėveliai, mokytojai pagilino žinias apie adventą, Kalėdų laikotarpio papročius, apjungiant gražiausias senąsias tradicijas su šių dienų naujosios kultūros elementais.

Pažvelk, vaikeli,
Medžiai kaip nurimę!..
Pamynę puošnų rūbą
Sau po kojom.

Kokia rimtis,
Koks įstabus gražumas
Advento naktį
Miglomis nuklostė.

Pažvelk. Ir įsileisk į savo širdį
Gražumą neregėtą.
Pakelk akis į dangų,
Kur aušrinė šviečia.

S. Kneipo metodikos esmė – 5 sveikatinimo elementai:
• subalansuota mityba;
• vandens terapija (grūdinimas);
• vaistažolių terapija (augalinės arbatos, eteriniai aliejai);
• judėjimas;
• harmonija arba tvarkos terapija (ne tik fizinė, bet ir minčių, veiklos bei aplinkos harmonija).
Gargždų lopšelio-darželio „Naminukas“ bendruomenė šia kryptimi žengti nutarė 2018 m. pavasarį.

Šaškės – patrauklus stalo žaidimas, kurį gali žaisti ir vaikai, ir suaugusieji. Šaškės – tai proto mankšta. Žaisdami šaškėmis vaikai mokosi susikaupti, nesiblaškyti, išlaikyti dėmesį nuo žaidimo pradžios iki pabaigos, ieškoti geriausių ėjimų, vertinti savo ir varžovų pozicijas.

Šis stalo žaidimas jau antrą kartą subūrė vaikus į Gargždų lopšelį-darželį ,,Ąžuoliukas“ iš miesto lopšelių-darželių ,,Saulutė“, ,,Naminukas“ ir ,,Gintarėlis“. Iš viso susirinko 16 žaidėjų, po 4 iš kiekvienos įstaigos.

Kovo 24 dieną į Gargždų Jono Lankučio bibliotekos Vaikų literatūros skyrių rinkosi miesto lopšelių-darželių priešmokyklinių grupių ugdytiniai ir pedagogai. Čia jau penktą kartą vyko renginys, skirtas „Veiksmo savaitei be patyčių 2017“. Šiemet jis vadinosi „Kuriu draugystės knygą“. Renginio iniciatorė - lopšelio-darželio „Naminukas“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui, laikinai atliekanti direktoriaus pareigas Rima Butkuvienė. Šiais metais jį organizavo ir vedė lopšelio-darželio „Gintarėlis“ priešmokyklinio ugdymo pedagogė Eugenija Stulgienė ir logopedė Diana Jarutienė.

Metodinis renginys Klaipėdos rajono ir regiono pedagogams „Nuo minties iki pasiekimo: PATS (pedagogų patirtis, atradimai, tobulinimasis, saviraiška)“ Klaipėdos r. Agluonėnų lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ 2017 m. snieguotą vieversio, vasario 24 d., sulaukė 41 dalyvio. Meninio ugdymo pedagogė Sigita Lukauskienė ir priešmokyklinės grupės vaikai Gabija ir Rokas, pasipuošę tautiniais kostiumais, pasveikino renginio dalyvius Klaipėdos krašto daina „Ir įšoko ožėlis“. Minėdami I. Simonaitytės metus, tautinio kostiumo metus, Agluonėnų lopšelio-darželio darbuotojai kūrė vaikų Klaipėdos krašto tautinius kostiumus, Klaipėdos krašto tautinio kostiumo detales – delmonus. Jų ir kitų vaikų ir pedagogių darbų paroda veikia Agluonėnų bibliotekoje. Vaikų tautinius kostiumus kūrė tautodailininkė R. Šalčiuvienė, auklėtojos R. Kutkė, Vaida Tiškuvienė, Kristupo močiutė R. Kutkienė.

Saugokime ir puoselėkime savo istoriją, papročius ir kalbą, - skambėjo raginimas literatūrinėje popietėje „Iš lobių skrynelės – į vaikų širdeles“.

Gargždų lopšelyje-darželyje „Naminukas“ vykusi etnokultūros savaitė „Iš lobių skrynelės“ apjungė keturias kartas, puoselėjant Advento, Kalėdų laikotarpio tradicijas ir papročius.  Projektui įgyvendinti iš dalies buvo skirtas finansavimas pagal Klaipėdos rajono etninės kultūros plėtros 2015–2017 metų programą.