etnokulturos diena nuo kraicio skryniu delmonu rasto iki gausios pavasario mugesBalandžio 18 d. gražiausiais lietuviškų tradicijų akordais Klaipėdos r. Kretingalės pagrindinėje mokykloje nuvilnijo netradicinio ugdymo diena – Etnokultūros diena. Visos veiklos, skirtos lietuviškumo, tautiškumo, tradicijų puoselėjimui, susijungė į nuostabią pynę, išmargintą įvairiausiais raštais. Ši diena – viena iš etnokultūros projekto „Mažais žingsneliais po Mažąją Lietuvą ir Žemaitiją“ numatytų veiklų.

virtuali kurybiniu darbu paroda delmono rastaiPriekulės vaikų lopšelis-darželis įgyvendina Klaipėdos rajono savivaldybės finansuojamą ilgalaikį etninį projektą „Kūrybiškai atrandu Mažąją Lietuvą“, kurio partneriais yra Priekulės kultūros centras ir Agluonėnų mokykla-darželis. Spalio mėnesį organizuota respublikinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų kūrybinių darbų paroda „Delmono raštai“.

liaudies kurybos turtai is praeities musu tautos unikalumas ir grozisŽinomas tarpukario Lietuvos tyrinėtojas Antanas Tamošaitis išleistoje knygoje „Sodžiaus menas“ rašė: „Mūsų kartos uždavinys yra tuos liaudies kūrybos turtus, kurie jau išėjo iš gyvenimo apyvartos, surinkti ir neduoti jiems žūti. Bet to būtų maža. Mūsų liaudies meną mes turime visokeriopai palaikyti, iš senų amžių atėjusią jų išvaizdą, raštus, spalvas tobulinti ir taikyti naujiems šių laikų meno dirbiniams.“ Šie žodžiai aktualūs ir šiandien, bei skatina semtis įkvėpimo iš mūsų senelių, prosenelių gyvenimo.

kelione po mazaja lietuvaBalandžio 27 d. Kretingalės pagrindinėje mokykloje vyko Etnokultūros projekto „Mažais žingsneliais po Mažąją Lietuvą” veiklos. Projekto tikslas – susipažinti su Mažosios Lietuvos istorija, aplankyti žymiausias vietoves ir per praktines-patyrimines veiklas išbandyti senuosius lietuvių amatus.

kas slypi vilnos kamuolelyje1Atsakymo į šį klausimą Kretingalės pagrindinės mokyklos 1–4 klasių mokiniai ieškojo dalyvaudami etninės kultūros projekte.

Mokiniai aktyviai dalyvavo Kretingos amatų centro ir Gargždų krašto muziejaus edukacinėse veiklose apie vilnos kelią. Susipažino su vienu seniausių amatų – vilnos apdirbimu, darbo įrankiais. Susitikimų su amatininkais metu mokėsi vilnos vėlimo technikos, o dalyvaudami įvairiuose praktiniuose užsiėmimuose mokinukai patys vilną šukavo, verpė. Mažųjų delnuose puikavosi pačių nuvelti kalėdiniai žaisliukai,  spalvoti vilnoniai kamuoliukai, telefonų dėklai.