Bibliotekininkai

isvyka i latvijos bibliotekas2023 m. gegužės 11–12 dienomis įvyko pirmasis Jono Lankučio viešosios bibliotekos inicijuoto projekto „Bibliotekinio identiteto formavimas tarptautinėje praktikoje“ renginys – išvyka į Latvijos bibliotekas ir švietimo įstaigą. Projekto partneriai – Klaipėdos rajono švietimo įstaigų specialistai, užsienio partneriai – Kuldygos miesto pagrindinė biblioteka, Latvijos nacionalinė biblioteka, Rygos lietuvių vidurinė mokykla. 

Pagal pasirašytą bendradarbiavimo sutartį kartu vyko ir Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistė R. Žvaginienė bei mokyklų bibliotekininkų atstovės:  iš Plikių Ievos Labutytės pagrindinės mokyklos – Tatjana Zaksienė, iš Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos – Asta Norvilė.

ka pasakoja knygos minijojeKą pasakoja knygos Kretingalės pagrindinės mokyklos bibliotekoje 1–4 klasių mokiniai jau žino. Labiausiai žino tie, kurie per visus šiuos metus ypatingai dažnai ne tik užeidavo į biblioteką, bet su dideliu susidomėjimu ir noru skaitė joje esančias knygutes.

Gegužės 3 d. uoliausiųjų skaitytojų laukė staigmena – kelionė į Gargždų „Minijos“ progimnazijos biblioteką. Knygų mylėtojus plačiomis šypsenomis pasitiko ne tik „Minijos“ progimnazijos bibliotekininkės Euridika Piaulokienė bei Sigita Jurjonienė, bet ir lentynose gausiai sutūpusios knygos. Mokinius maloniai nustebino ir 3–okų muzikinis sveikinimas (mok. Eglė Mockienė).

visi iki vieno esame svarbusKlaipėdos r. Kretingalės pagrindinėje mokykloje buvo minima Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Kaip ir kasmet aktyviai įsitraukėme į garsinius tikslinės literatūros skaitymus, pažintį su šiaurės šalimis, jų literatūra ir istorija. Pagrindinė šiaurės šalių bibliotekų savaitės idėja ir mintis – pasaulis gali mums pasirodyti neaprėpiamas arba visai mažytis, bet viena yra tikra – visi beveik septyni su puse milijardo žmonių gyvena ir kuria savo unikalų pasaulį, savo unikalią istoriją.

vilniaus knygu muge2020 m. vasario 21 d. Klaipėdos rajono mokyklų bibliotekininkės ir mokytojai dalyvavo Vilniaus knygų mugės programos „Penktadienis be formulių“ renginiuose.

Kaip ir visi kasmet laukiame atbundančios gamtos, kuri nusidažo ryškesnėmis spalvomis, taip ir kasmet laukiame šilto susitikimo su rajono mokyklų bibliotekininkų būreliu. Gegužės 8 – ąją dieną paminėdami 2019 Žemaitėjės metus atvykti pakvietėme į Plikių Ievos Labutytės pagrindinę mokyklą. Atvyko ir Klaipėdos rajono švietimo skyriaus specialistė Rasa Žvaginienė, ir rajono mokyklų bibliotekininkės. Mielai svečiais rūpinosi Tatjana Zaksienė, Vitalija Vilkaitė, mokyklos bibliotekininkės.

2018 m. Vilniaus knygų mugė ,,SKAITAU LIETUVĄ – SKAITAU PASAULĮ“ ir atkurtos Lietuvos valstybės šimtmetis - tai buvo puiki proga įvertinti ir pajausti, kaip keitėmės, kuo gyvenome, kokie Lietuvos ir pasaulio autoriai, asmenybės ir tekstai labiausiai paveikė mus per visą šimtą metų, ir tuo pačiu diskutuoti, ieškoti ir kalbėtis apie tai, kaip ir kokią Lietuvą bei pasaulį skaitydami kursime ateinantį šimtą metų.

Birželio 11 d. Klaipėdos rajono mokyklų bibliotekininkės dalyvavo edukacinėje išvykoje „Šiuolaikinė biblioteka: tradicijų ir inovacijų dermė“. Edukacinės išvykos temai atskleisti buvo pasirinktas Anykščių kraštas, turtingas iš seno garsiais rašytojais, bet ir nestokojantis šiuolaikiškai bei kūrybiškai dirbančiais pedagogais, bibliotekininkais. Aplankytos Anykščių L. ir S. Didžiulių viešoji ir  J. Biliūno gimnazijos bibliotekos. Abi bibliotekos dėka jų vadovų ir jose dirbančių bibliotekininkų yra tapusios traukos objektais.

Spalio 23 d. rajono mokyklų bibliotekininkės lankėsi Drevernos pagrindinės mokyklos bibliotekoje. Bibliotekininkes maloniai priėmė, pasveikino ir palinkėjo sėkmingo darbo mokyklos direktorius Rimantas Povilas Kytra – renginio dalyvės jam nuoširdžiai dėkoja ir už malonias staigmenas. Bibliotekininkė Sigita Leleivienė supažindino su bibliotekos veiklos galimybėmis ir formomis, padedančiomis ugdyti skaitytoją.

Klaipėdos rajono mokyklų bibliotekininkų būrelis paprastai per metus vieną renginį paskiria Lietuvos krašto pažinimui, kad pagilintų kompetenciją – gebėti taikyti autentišką medžiagą ir žinias bibliotekininkų organizuojamuose švietėjiško ir kultūrinio pobūdžio renginiuose.

Šių metų birželio 3 d. edukacinės išvykos tikslas buvo aplankyti Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos biblioteką ir išgirsti apie jos veiklos savitumus bei susipažinti su Trakų kultūriniu, istoriniu ir kulinariniu paveldu.

Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos bibliotekos veiklą pristatė bibliotekininkės Laima Lukšienė ir Rima Gudanavičienė. Jos plačiai papasakojo apie mokyklos bibliotekininkių vykdomus ir koordinuojamus projektus.

Ekskursijos metu aplankyti istoriniai objektai bei sudalyvauta edukacinėse programose: Vytinės laivas (edukacinė programa „Vytinė – praeities laivas“), „Senoji kibininė“ (edukacinė kibinų gaminimo pamoka), apžvalginė ekskursija laivu, Trakų istorijos muziejus-pilis, Užutrakio dvaro parkas ir sakrali erdvė – Angelų kalva. Vaizdo albumas >>>

2014 m. balandžio 25 d. Klaipėdos rajono mokyklų bibliotekininkės dalyvavo edukacinėje išvykoje į Lapių pagrindinės mokyklos biblioteką. Mokyklos bendruomenės svetingumas pranoko visus viešnių lūkesčius – direktorė Vilija Lukauskienė supažindino su mokykla ir pristatė mokinių koncertinę programą, bibliotekininkė Daiva Ylienė atvėrė ne tik bibliotekos duris,