Gargždų ..Vaivorykštės" gimnazijos If klasės mokiniai birželio 12-16 dienomis vyko į edukacinę išvyką per Lenkiją į Čekiją. Čekijoje pažintinė kelionė prasidėjo žygiu pėsčiomis nesudėtinga trasa Prachovo uolomis, smiltainio uolų labirintais, kuriuos gamta sukūrė per daugybę amžių. Stebint aplinką mokiniams kilo klausimų, kaip ten augantys medžiai gali išgyventi, kai atrodo, kad nėra dirvožemio. Tokioje netradicinėje mokymosi aplinkoje buvo kalbama apie šios vietovės ekosistemą, augalus ir jų augimo ypatumus. Daug įdomių, net paslaptingų dalykų apie Čekijos istoriją mokiniai sužinojo apsilankę Čekų Rojaus simboliu laikomu Troskų pilies griuvėsiuose. Krkonošės nacionaliniame parke ,,eidami" medžių viršūnėmis (pakilo į 45 m aukščio bokštą) stebėjo kerinčio grožio vietovės panoramą.

,,Pasakyk man ir aš pamiršiu, parodyk man ir aš prisiminsiu, įtrauk mane ir aš suprasiu“- šia Konfucijaus sparnuota fraze 2019 metų balandžio 25 dieną Klaipėdos rajono Lapių pagrindinė mokykla sukvietė Dituvos, Lapių, Gargždų „Kranto“, Plungės r. Žadvainių pagrindinių, Kretingos r. Grūšlaukės mokyklos daugiafunkcinio centro pedagogus į respublikinę metodinę – praktinę konferenciją ,,Aktyvių metodų mugė“.

Lapių pagrindinės mokykla jau antrus metus yra išsikėlusi uždavinį – taikyti aktyvius pamokos metodus, todėl šioje mugėje buvo siekta pasidalinti gerąja patirtimi, pasisemti jos iš kitų mokyklos mokytojų, sužinoti apie jų sėkmingą praktinę veiklą.

Šiemet gegužės 23 dieną buvo kviečiama dalyvauti pasaulinėje akcijoje ,,Pamoka lauke”. Oras puikus, gamta nuostabi, tad Gargždų ,,Vaivorykštės’ gimnazijos mokytojos: biologė Raimonda Mankevičienė, dailės mokytoja Joana Lukienė ir lituanistė Zofija Vaitkuvienė – pakvietė savo mokinius pakeisti ugdymosi erdę – išeiti į lauką! Mokantis lauke, kaip teigia akcijos sumanytojai, stiprinama sveikata, yra skatinama labiau įsitraukti į mokymosi procesą, atkreipiamas dėmesys į taip reikalingą ryšį su gamta. Be to, pamokos lauke gali suteikti ir gyvenime būtinų įgūdžių: ugdytis pastabumą, vertinti bei puoselėti tai, kas sukurta kitų, gebėti dirbti komandoje, kūrybiškai pritaikyti žinias.

Švietimo centro knygų fondą papildė naujos knygos: D. Stoune, S. Heen "Grįžtamasis ryšys"; L. Duoblienė "Pohumanistinis ugdymas. Dekoduoti"; M. Goulston "Tiesiog klausykitės"; M. Csikszentmihalyi "Srautas. Optimali išgyvenimo psichologija". Primename, kad Klaipėdos rajono ugdymo įstaigų pedagogai ir specialistai visuomet turi galimybę savišvietos poreikiams naudotis švietimo centro knygų fondo turima literatūra.

Gausus gimnazistų būrys pristatė (kai kas anglų k.) savo tiriamuosius ir praktinius darbus iš fizikos, biologijos, etikos Jaunųjų tyrėjų tarptautinėje mokslinėje konferencijoje Šiauliuose “Jaunasis tyrėjas išmaniajai visuomenei”. Darbų vadovai – fizikos mokytojas Romanas Rimkevičius, biologijos mokytoja Raimonda Mankevičienė, etikos mokytoja Ilma Agajan.