Balandžio 17 dieną pasibaigus pamokoms dalis Gargždų „Vaivorykštės“gimnazijos DofE programos dalyvių, lydimi socialinės pedagogės Rositos Jankauskaitės ir matematikos mokytojo Giedriaus Žemaičio, nusprendė išbandyti savo jėgas – pėsčiomis įveikti 10 km atstumą (maršrutas Gargždai – Dovilai – Gargždai). Dauguma mokinių tokį atstumą su grupe ir laikydamiesi žygiui keliamų reikalavimų ėjo pirmą kartą. Tai buvo mokinių ištvermės, pasirinktos žygiams aprangos bei avalynės, gebėjimo orientuotis aplinkoje pasitikrinimas. Gimnazistai analizavo žemėlapius, mokėsi sutarti grupėje, įgijo bendradarbiavimo įgūdžių ir patobulino kitus gebėjimus.

Turėti svajonių – nieko nekainuoja, tačiau jas įgyvendinti reikia turėti drąsos, pasitikėjimo savimi ir žinių.

Balandžio 5 dieną Gargždų „Vaivorykštės” gimnazijos mokinės Erika Jakovlevaitė, Laura Bundulaitė, Eva Vismantaitė ir Ugnė Šimulytė Kaune buvo apdovanotos VšĮ Studijų Ekspertų pažymėjimais, liudijančiais, kad merginos sėkmingai baigė „Siek Svajonės” oratorystės mokymus ir atliko viešojo kalbėjimo praktiką. Programa „Siek Svajonės!” truko 6 mėnesius (20 akademinių valandų). Programoje dalyvavo mokiniai iš Kauno, Kėdainių, Lazdijų, Prienų, Klaipėdos, Elektrėnų, Panevėžio, Rokiškio ir kitų miestų mokyklų. Už atsakingai vykdytas veiklas, pasiektus puikius rezultatus „Vaivorykštės” gimnazijos mokinėms skirta I vieta ir piniginis prizas - laisvalaikio dovanų kuponas.

Puoselėjant savo tautos ir krašto kultūros tradicijas, ugdant meilę tautinei muzikai ir meninę saviraišką bei skatinant mokinių ir senjorų bendravimą, kovo 29 d. Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje vyko jau tradiciniu tapęs Klaipėdos apskrities XVI tautinės muzikos ir šokio festivalis „Garsų vaivorykštė“.

Renginyje dalyvavo gausus kolektyvų būrys iš Klaipėdos rajono ir miesto mokyklų, pasirodymus vertino ir nominacijas skyrė komisija: Klaipėdos rajono švietimo centro metodininkė Nomeda Skliuderienė, Klaipėdos rajono švietimo skyriaus vyriausioji specialistė, Jaunimo reikalų koordinatorė Adelija Radžienė ir muzikos mokytoja metodininkė, Klaipėdos rajono TAU atstovė Regina Česnauskienė. Šiltu sveikinimo žodžiu Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos direktorė Irena Pintverytė padrąsino visus šventės dalyvius, palinkėjo festivaliui gyvuoti, augti, tobulėti.

2019 m. balandžio 8 - balandžio 19 dienomis Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje eksponuojama tarptautinė edukacinė paroda "Leiskite man būti savimi..." - Anos Frank gyvenimo istorija. Paroda yra skirta patyčių prevencijai, skatina susimąstyti apie pirmines ir pačias giliausias priežastis, kurios lėmė ir tebelemia nacizmo ir kitų režimų neapykantos ideologijų sėkmę XX a. ir XXI a. Kokios yra išankstinės nuostatos?

Kovo 15 d. į švietimo centrą rinkosi Priekulės I. Simonaitytės ir Veiviržėnų J. Šaulio gimnazijų bei Dovilų ir Plikių I. Labutytės pagrindinių mokyklų pradinių klasių mokytojai – projekto „Atvirkščia pamoka – kiekvieno mokinio pažangai“ dalyviai ir projekto mokyklų vadovai – mokytojų patarėjai. Susitikimo tikslas – „Atvirkščios pamokos“ kūrimo refleksija, kurą moderavo projekto konsultantė Marijampolės „Šaltinio“ progimnazijos anglų kalbos mokytoja ekspertė Beata Valungevičienė. Po lektoriaus iš Jungtinės karalystės Norwich kalbų mokymosi instituto Russell Stannard mokymų, visą pusmetį konsultantė B. Valungevičienė vedė tiesiogines ir nuotolines konsultacijas ir teikė mokytojams reikiamą individualią pagalbą įvaldant naują pamokos metodą, kuris reikalauja ne tik racionaliai suplanuoti pamoką, bet ir išmanyti informacines komunikacines technologijas.

Kviečiame bendrojo ugdymo mokyklų bendruomenių atstovus dalyvauti konferencijoje ,,Darnaus vystymosi švietimas – kokybiškas švietimas“, kuri vyks 2019 m.  balandžio 2 d. 9.00 val. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje.

Maloniai kviečiame registruotis į Klaipėdos regiono pradinukų projekto "Tyrėjų valanda" renginį, kurį organizuoja Veiviržėjų J.Šaulio gimnazijos pradinių klasių mokytojos. Renginys vyks 2019 m. balandžio 12 d. 10 val.

Atsisiųsti nuostatus ir dalyvių paraišką.

2018 m. spalio – gruodžio ir 2019 m. sausio mėnesiais Klaipėdos rajono švietimo centre vyko penkių specializuotų knygų pristatymas. Tai viena iš projekto „Lyderių laikas 3” veiklų, įgyvendinamų Švietimo aprūpinimo centro partnerystėje su švietimo centru, kurią finansavo Europos Sąjungos struktūriniai fondai.
Knygas pristatė:

Lidijos Laurinčiukienės, lektorės, švietimo ir verslo konsultantės, nepriklausomos žurnalistės edukacinės paskaitos „Senėjimo strategija“ vaizdo įrašas: https://youtu.be/j8dXbVw6lVI

Dažniausiai su patyčiomis susiduriama tokioje aplinkoje, kur gausu panašaus amžiaus, išsilavinimo žmonių. Nors ir apmaudu, dažnai mokykla yra ta vieta, kur ne tik gali daug ko išmokti, susitikti ir pabendrauti su draugais, bet ir erdvė, kurioje gali susidurti su labai skaudžiais dalykais. Tad dėmesys tinkamui bendravimui, galimybė pamąstyti apie savo bei kitų elgesį tampa mūsų gyvenime ir įpročiais, ir įgūdžiais.

Nuo vasario 28 d. iki balandžio 12 d. atliekamas ugdymo ir ugdymosi aplinkos bei mokinių socialinių ir emocinių kompetencijų tyrimas Klaipėdos r. mokyklose. Pateikiame prisijungimus prie anketų ir kviečiame visų mokyklų bendruomenes aktyviai dalyvauti ir nuoširdažiai atsakyti į anketos klausimus. Jeigu bus klausimų - kreipkitės tel. 8 615 33236 (R.Sirutienė) arba 8 617 85840 (J.Adomkus).

Vasario 19-ąją Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos ir lopšelio-darželio „Naminukas“ bendruomenės organizavo respublikinę švietimo įstaigų parodą-mini mokymus „Projektų mugė“.

„Krante“ vykusį renginį atidarė „Naminuko“ ugdytinė Urtė Stonkutė, pasakojusi istoriją „Do drauga“. Pasakorę parengė ikimokyklinio ugdymo mokytoja Virginija Karpavičienė, o nuskambėjus „Kranto“ pagrindinės mokyklos Dainos studijos „Bangelė“ dainai „Mano namai“, kurią parengė muzikos mokytoja Rasa Linkienė, sveikinimo žodžius susirinkusiems tarė organizatoriai: Inga Rankelienė ir Rima Butkuvienė bei Klaipėdos rajono mero pavaduotoja Violeta Riaukienė, pasidžiaugusi dalyvių, besidalinančių įgyvendintų projektų sėkme bei patirtimi, gausa.

Iniciatyvi Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos anglų kalbos mokytoja metodininkė Alma Vanagienė Humanitarinių mokslų metodinės grupės susirinkime pasiūlė pasikviesti kaimyninių mokyklų mokytojus ir pasidalinti savo darbo patirtimi apie mokymo(si) bendradarbiaujant metodus. Kai šiai minčiai pritarė gimnazijos administracija ir bendruomenė, sausio 25 dieną gimnazijoje įvyko regioninė mokytojų konferencija ,,Mokymo(si) bendradarbiaujant metodai“. Į konferenciją atvyko kolegos iš Vėžaičių, Dituvos, Gargždų „Kranto“, Lapių pagrindinių mokyklų, Pašlūžmio ir Šiūparių mokyklų daugiafunkcių centrų bei Šilutės ,,Vydūno“ gimnazijos, Šilutės r. ,,Diemedžio“ ugdymo centro, Kintų pagrindinės ir Rusnės specialiosios mokyklos, Klaipėdos ,,Varpo“ ir Baltijos gimnazijų, ,,Vyturio“ progimnazijos, ,,Gilijos“ pradinės mokyklos ir, žinoma, šeimininkai veiviržėniškiai. Konferencijoje dalyvavo Klaipėdos r. savivaldybės Švietimo skyriaus vyr. specialistės G. Jurevičienė ir I. Barbšienė, Pedagogų švietimo centro metodininkė N. Skliuderienė. Konferencijos dalyvius pasveikino gimnazijos direktorė L. Navickienė ir pavaduotoja ugdymui J. Rudienė. Mokytojai dalijosi savo praktinės veiklos rezultatais ir patirtimi. Buvo užregistruoti 22 pranešimai, todėl teko dirbti dviejose sekcijose: mokytojų dalykininkų ir ikimokyklinio bei pradinio ugdymo pedagogų.

Vasario 21 d. gerosios patirties sklaidos renginio „Išmaniųjų įrenginių galimybės dirbant su MozaBook ir kitomis programomis“, lekt. Asta Jankauskienė, pradžia - 9 val.
Vieta - Gargždų "Vaivorykštės" gimnazija

Gargždų „Minijos“ progimnazijos šeštokai bei septintokai per geografijos ir istorijos pamokas kūrė modelius, kurie padėjo įsigilinti į analizuojamas temas. Mokiniai dirbo porose, nedidelėse grupėse arba individualiai. Darbų gausa ir įvairove stebino visą mokyklos bendruomenę. Šie projektiniai darbai ne tik prisidėjo prie platesnio socialinių mokslo suvokimo, bet ir ugdė bendradarbiavimą bei tarpusavio pagalbą.