Klaipėdos rajono suaugusieji mokosi be sienų
Miesto aplinka pilna įvairių mokymosi galimybių jauniems ir seniems, tačiau kaimuose ir miesteliuose jos ribotos ypač suaugusiesiems. Kaip sudaryti mokymosi visą gyvenimą sąlygas kuo arčiau besimokančiųjų, jų bendruomenėse, kaip užtikrinti suaugusiųjų lygias mokymosi galimybes kaimuose ir mažuose miesteliuose?

Projektas „Į žiniasklaidą iš arčiau: ne tik senjorams“. įgyvendintas partnerystėje su Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“ redakcija.

Projektas įgyvendintas kartu su Gargždų krašto muziejumi., kuris perėmė ir tęsė švietimo centro iniciatyvą Projekto baigiamasis seminaras „Edukacija „Kelionė laiku“ – veiksmingas mokymosi išteklius ir įrankis“

  1. Padidėjo TAU renginių dalyvių  skaičius.
  2. Prasiplėtė TAU renginių dalyvių geografinis arealas – paskaitų dalyviai iš pačių tolimiausių rajono kampelių. Prieš projektą TAU paskaitose dalyvavo daugiausia Gargždų ir aplinkinių seniūnijų gyventojai. Projektas suteikė galimybę Judrėnų, Veiviržėnų, Endirejavo ir kitų atokesnių seniūnijų gyventojams dalyvauti paskaitose, kurias vedė aukštos kvalifikacijos lektoriai – psichologai, profesoriai, medikai, pedagogai, teisininkai, bankininkai ir. kt.
  3. Švietimo centras ir jo veikla tapo žinomesnė platesniam rajono gyventojų ratui.
  4. 2016 m. išaugo TAU klausytojų skaičius.
  5. Suteikė naujų idėjų naujoms veikloms pasibaigus projektui (tėvų švietimo nuotolinės paskaitos)

Klaipėdos rajono švietimo centras, atstovaujamas direktorės R. Sirutienės ir Lietuvos teisininkų draugijos Klaipėdos regiono skyrius, atstovaujamas skyriaus pirmininko, Klaipėdos rajono tarybos nario Raimondo Simonavičiaus, pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Ši sutartis grindžiama aktyviu bendradarbiavimu ir socialine partneryste vykdant Klaipėdos rajono trečiojo amžiaus universiteto (toliau TAU) teisinio švietimo projektą. Lietuvos teisininkų draugijos Klaipėdos regiono skyriaus nariai, profesionalūs teisininkai, kartą per mėnesį vykdė TAU klausytojų teisinį švietimą. Visa teisininkų švietėjiška veikla – savanoriška.

Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos darbuotojai birželio 15 dieną kvietė visus į naujo projekto „Biblioteka be sienų“ pristatymą.

Kaip pristatymo metu teigė pagrindinio projekto partnerio, Klaipėdos rajono švietimo centro direktorė Ramutė Sirutienė, tai – tarpinstitucinio bendradarbiavimo rezultatas. Iš tiesų, susirinkęs gausus būrys susidomėjusių žmonių tik patvirtino tai, kad Klaipėdos rajono bendruomenių didžiausias lūkestis – inovacijos, kurį išpildyti bandys šis projektas.